Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemeznek 5 és 12 V is...

Merevlemeznek 5 és 12 V is kell, vagy elég csak a 12, illetve ekkora táp? (3,5")

Figyelt kérdés

Van egy régebbi samsung pata winyóm, 7200rpm, 160gb, 3,5"-es.

Adatok szerint 5V-on 0,6A, 12V-on 0,5A kell neki. Van egy olyan átalakítóm ami asztali, és 2,5"-es Pata-ból tud csinálni usb-t, viszont ugye táp is kell az asztali winyónak. Arra gondoltam, hogy a molexre forrasztok egy kis adaptert, na de 2 megoldás érdekelne, meg egyáltalán így menne-e? Nem akarom, hogy még egy atx táp is foglalja az asztalon a helyet.

Szóval van egy adapterem, 5V 2A-re képes, erre kötnék egy step-up convertert, amit feltekernék 12V-ra, és ezt bekötném a winyónak.

Vagy ha 5V is kell mellé, akkor lehúznám neki azt is, mivel ugye 0,6*5 + 0,5*12 az 9W, a táp meg 5*2, azaz 10W-ot tud, tehát bírnia kéne, viszont azt sem tudom a step up converter mennyit fogyasztana el magának (amúgy 2A terhelést bír, különben önmegszakít).

Ez így mennyire lenne működő képes?


2020. jún. 7. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is van PATA 3,5 és 2,5 -ről USB-re átalakítóm, adtak hozzá 12V-os tápot is, én inkább azt javaslom, Kínából olcsó, nem éri meg a mókolást szerintem. De ha hobbi, akkor nem szólok bele. Mo.-on sajnos elég drága, de Kínából megéri. Meg azért 5V-ról 12V-ra step-up-olni... Az több, mint kétszerese, ha lehet is, melegszik, mint az állat. Ha lehet használni 5V-al, akkor használd azzal, amúgy meg lehet venni kicsi 12V-os tápot molex véggel.
2020. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!