Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP 250 G4 laptop CD meghajtó...

HP 250 G4 laptop CD meghajtó helyére SSD/HDD?

Figyelt kérdés

Van egy HP 250 G4 notebook-om amiben jelenleg egy 500GB HDD van.

Azt szeretném (illetve fogom is) csinálni hogy a HDD helyére rakok egy 240GB Kingston SSD-t és a mostani 500GB HDD-t a jelenlegi Optikai meghajtó helyére (ODD) szetetném berakni.

A meghajtóm Sata portos, ám de nem tudom eldönteni hogy "mekkora".... Lehet kapni 9,5mm és 12,5 mm kivitelezésű *ODD beépítő keretet*. Azt már megnéztem hogyan lehet lemérni a Szélességét, de én (igaz vonalzóval és mérőszalaggal) úgy nagyjából 10;10,5 mm-t mértem.

Gondolom valószínűleg hibásan mértem mivel ekkora nem létezik. És pont akkora "végeredmény" jött ki a mérések során hogy ez lehet egy rosszul mért 12,5mm-es vagy egy rosszul mért 9,5mm-es.

Aki már csinált ilyet ugyan ilyen vagy ehhez hasonló notebookkal, vagy szimplán tudja hogy melyik kell nekem, az legyen szíves válaszolni erre a kérdésre. :)

Előre köszönöm a válaszokat! :)



2020. jún. 8. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A laptop leirasaban valahol irja a az optika meretet. De inkabb 9mm.

Viszont nezd meg hogy az alaplapon nincs-e m.2 csatlakozo.

En a G7-et vettem meg, es az optika helyen akartam boviteni, vegul egy Hp S700 ssd kerult bele.

2020. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

A laptop alján a matricacsíkon lévő "CE" felirat melletti csavart kiszeded és kihúzható a DVD.

A csatlakozója mellett leméred a magasságát/vastagságát egy vonalzóval.

[link]

[link]

2020. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Mivel az S700 egy termekcsalad, felreertesek miatt ez az ssd van benne.

2020. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, 9,5 mm lett végül csak rossz helyen mértem a dolgokat! Mindenkinek meg a pipa :D

2020. jún. 8. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
es vehetsz kulso dvd-t usb csatival es akkor a dvd-rol sem kell lemondanod
2020. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!