Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért és mennyire veszélyes,...

Miért és mennyire veszélyes, ha vihar közben járatom a számítógépet vagy más elektronikus eszközt?

Figyelt kérdés
Az nem segít, ha minőségi tápom van a számítógépben? Viszont a laptopom elég "mezei", egyszerű irodai típus, nem tudom, milyen táppal és általában a háztartási árammal megy, nem akkuval. Azt nem tudom még, hogy az internetkábel is veszélyes lehet, nem csak a 220 V? Nem ide tartozik, nem is használom már, de a vezetékes telefon mennyire lehet veszélyes?
2020. jún. 8. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem segít a minőségi táp, a minőségi túlfeszültség-védő segít csak.
2020. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És azt a számítógéphez kell vennem, vagy az egész lakást újra kell drótozni miatta? Ha pedig bekövetkezik a baj, akkor megy tovább minden, mintha szünetmentes áramforrás lenne, vagy olyan, hogy kiveri a biztosítékot és minden kikapcsol?
2020. jún. 8. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet venni külön, nem kell a lakást különdrótozni. Lehetőleg ne kicsi occsót vegyél. Jó dolog, csak vigyázz majd rá ;)
2020. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudnád ajánlani valamelyiket?


Akkor villám esetén hogyan fog viselkedni?


És tényleg mennyire veszélyes a viharban az elektronikát használni?

2020. jún. 8. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
APC márkát javaslom, a veszélyt mindenki maga dönti el: valaki kockázatát, valaki kihuzza a gépet a konnektorból.
2020. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kösz! Én arra értettem a veszélyt, hogy mégis mennyi esély van arra, hogy kisüti a készülékeket?
2020. jún. 8. 18:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5ös is írja APC vagy Belkin, Philips és ismert márkák.
2020. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Dongaben ***** válasza:
A szünetmentes tápegység csak arra jó, hogy menteni tudd a munkádat, és be tudd zárni az alkalmazásokat. Túláram esetében semmit sem ér, mert az megy először tönkre... 10-15 éve még voltak olyan tápok, amelyekben nem volt biztosíték, így ilyen esetben "kuka" lett a gép, de ma már nem hinném, hogy vannak ilyen tápok. (Azért persze lehet...) A lakásba bemenő áramhoz vannak automaták, amik leoldanak túláram esetén. Ezt néha "Felülcímezik", tehát jóval erősebb automatát/biztosítékot tesznek be, mint kellene. Ezt kellene első körben megnézni.
2020. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szóval egyfajta hosszabítót kell nézzek, nem UPSt. Most nézelődtem az interneten, azért írom.


De ha UPSt vennék is, akkor azt is ugyanebbe a hosszabítóba kell csatlakoztassam, mint a számítógépet, vagy?

2020. jún. 8. 19:06
 10/13 Dongaben ***** válasza:
Nem kell... Ha fontos munkán dolgozol, amit mentenél vihar előtt, akkor kell a UPS, de inkább egy laptop. Más esetben nincs érteéme, de a te dolgod.
2020. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!