Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS!!!! Nem fér bele a videóká...

SOS!!!! Nem fér bele a videókártya az alaplapba(?)

Figyelt kérdés
Most, hogy rákattintottál, kérlek segíts, bajban vagyok. Rendeltem egy GTX 1050 Ti-t, meg is jött 1 hete, viszont nem fér bele az alaplapomba. Beleférni belefér, viszont a cpu hűtő miatt nem tudom belerakni, mivel útban van. A gépemben ez van: i5 2400 gyári hűtővel, 8gb ddr3 ram, illetve lenne a gtx 1050 ti. Kérlek, ajánlj olcsó alaplapot, amelybe beleférne a kártya. Köszönöm!

2020. jún. 16. 11:59
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Olyan nincs!


Egyetlen kivétel lehet a BTX szabványú ház, mert ott a VGA hűtője felülre kerül és az esetleg beleérhet.


Lőhetnél róla pár képet.

2020. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Amit bekarikáztam az a mostani videókártyám, egy gt 710es. A nyíl pedig a hűtőt mutatja.

2020. jún. 16. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:

LGA 1155 foglalatú lapokat keress. Viszont ez egy 10 éves konstrukció.

Szóval előtte én biztos belepróbálnám a VGA-t a lapba, mielőtt megvenném.

2020. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt lehetőségem, mivel akitől vettem az ország másik felén lakik, azt hittem bele fog férni. Se baj, legalább most tanultam ebből. Esetleg tudnál ajánlani párat 10 ezer forint körül?
2020. jún. 16. 12:13
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem az alaplapoddal van a baj, hanem ezzel a nyomi saját szabványú kis házaddal. A nagy gépgyártók mint a HP, Dell stb.. mind saját elrendezést használnak. A videokártya gyártók meg alapvetően ATX szabványra fejlesztenek, amit az otthoni gépépítők 99% -a használ.


Hiába raksz bele másik alaplapot úgysem fogod tudni beszerelni ebbe a házba.


Egyletlen megoldás, ha ATX alaplapot veszel, és persze ATX házat, tápot is mellé.

2020. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van ATX házam, természetesen azért kértem, hogy írjatok alaplapot. Gondoltam, hogy ebbe nem fog beleférni egy normális alaplap.
2020. jún. 16. 12:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy A68HM-K megfelelne erre a célra?
2020. jún. 16. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:

A68HM-K lap AMD foglalthoz való (socket FM2+)

Vagy processzorral együtt vennéd?

Írtam, hogy neked socket LGA 1155 kell, ha meg akarod tartani az Intel CPU-d.

2020. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Nagyon nem, mert az egy AMD FM2+ -os lap.

Neked Intel LGA155 -öshöz kell. Természetesen ehhez már nem gyártanak így marad a használt.

Ajánlom a hardveraprót.

[link]


Itt hiába ajánlok bármit, mert lakóhelyhez is köze van (sokan nem szeretnek postázgatni). De mivel a procid amúgy sem húzható, egy jobb minőségű H61 -es chipsetű lap is megfelelő lesz.

2020. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, iszonyatosan gyorsak, és segítőkészek vagytok. Ment mindenkinek a "honor". :)
2020. jún. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!