Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop - router - monitor...

Laptop - router - monitor összekapcsolása lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy tplink archer c1200 típusú routerem, amin van egy usb csatlakozó. Ezen kívül egy monitorom dp, hdmi és usb-c csatlakozókkal. Meg lehet valahogy oldani, hogy a laptopról vezeték nélkül nézhessem a monitor képét?

Tudom, ez csak egy monitor, de mint pl a tv-knél a miracast vagy hasonló. Mit kellene hozzá vennem még? Egyelőre asztali gép nincs tervben, majd csak 1-2 év múlva, addig viszont jó lenne, ha tudnám a monitort messziről használni, anélkül, hogy a laptopot mellé be kellene dugni.


Köszi!


2020. jún. 16. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
nem
2020. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A monitorod valoszinuleg nem kepes vezetek nelkul jelet fogni. Vannak wifi-kepes smart tv-k, de ez nem olyan.
2020. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, azzal tisztában vagyok, hogy nem olyan. Az lenne a kérdésem, milyen további eszközzel tudnám megoldani?
2020. jún. 16. 20:38
 4/4 Derwer ***** válasza:

Két megoldás is kehet:

Chromecast a TVhez, és akkor kitudod rá rakni a tartalmat PCről a wife vagy LAN hálózatodon keresztül. Csak képernyő klónozás lesz és lehet némi delay benne. Előnye, higy pl YouTube-t es hasonlókat at tudsz adni a Chromecastnak.


Vagy veszel egy mirecast adaptert. (nekem a Microsoft-é vált be) Ehhez persze a gépednek is tudnia kell a mirecastot. Ekkor képernyő klónozás és kiterjesztett asztal is lehetséges lesz, a késleltetés kisebb lesz.

Én használtam mindkettőt a laptopommal, mindkettő jó, de egyik se kábel.


(az USBt felejtsd el tök másra van)

2020. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!