Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A grafikus kártyán is van pl...

A grafikus kártyán is van pl monitorhoz való csatlakozó hely, de az alaplaphoz kell a monitort csatlakoztatni, de akkor a grafikus kártyán levő mikor használható?

Figyelt kérdés
2020. jún. 17. 07:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez csupán felhasználás kérdése.


Ha csak irodai alkalmazásokat, böngészőt és videót akarsz nézni akkor processzortól függően elég az alaplapi. Itt megjegyezném, hogy az alaplapban lévő processzornak rendelkeznie kell grafikus vezérlővel.


De ha van egy jó dedikált videokártyád és játszani szeretnél akkor érdemesebb a kártyához kötni a monitort.

2020. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hmm ez érdekes, mert nekem aki összeszerelte azt mondta a vidikártyán levő csatlakozót nem tudom használni, nem értem miért.
2020. jún. 17. 08:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Az alaplap kimenete a processzorba integrált, a videókártya kimenete pedig a dedikált kártyához tartozik.

Ha nincs a processzorba videókártya integrálva (F-es intel vagy G nélküli AMD processzor), akkor hiába kötsz bármit is az alaplapra, nem lesz kép.

A dedikált videókártyába dugva mindig lesz kép, ilyenkor az integrált kártya automatikusan kikapcsol.

Olyat is lehet, hogy a monitort az integrált videókártya kimenetébe dugod, ilyenkor a Windows-ban alkalmazásonként be kell állítani, hogy az energiatakarékos (integrált), vagy a nagy teljesítményű (dedikált) videókártyát használja. Így viszont elveszted a FreeSync/GSync-et, vagy akár az elérhető felbontások is módosulhatnak, attól függően, hogy milyen módon csatlakozik az integrált kártya a monitorhoz, és hogy mit támogat.

Nekem 2 monitorom van, az egyik a dedikált, a másik pedig az integrált kártyára van kötve. (Ez kényszermegoldás csak, mert régi VGA-s monitorjaim vannak és nem akartam két átalakítót venni.) A legjobban akkor jársz szerintem, ha a monitorodat/monitorjaidat mind a dedikált kártyára kötöd.

2020. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozókból többféle is van. A lényeg az, hogy a monitorodon és a kártyán is legyen hasonló csatlakozó.


VGA, DVI, HDMI, Display Port (DP). A VGA analóg jelet ad oda aktív átalakító kellhet, mert a többi digitális jelet ad.


Szóval, ha a kártyádon és a monitorodon van kettő hasonló csatlakozó akkor már csak kábel kell. Csupán akkor nem fog működni, ha a kártya rossz...

2020. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A dedikáltat kell elsődlegesnek állítani biosba.


Aki összerakta a géped elég nagy kókler volt.

2020. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem kókler, ért hozzá, de én nem nagyon, lehet épp ezért az egyszerűség kedvéért mondta, hogy az alaplaphoz kell csatlakoztatni, de érdekelt hogy mi lehet az oka. A videokártya működik, de én a biosban nem akarok állitgatni.
2020. jún. 17. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem kókler / nem átverni akar akkor miért mond ilyen hülyeséget?

Nincs rá semmi racionális magyarázat.

2020. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért sem mondunk ilyen baromságot, hogy az alaplapit használd, miközben van egy dedikált is.

Nem fordítva mondta? Hogy az alaplapit nem fogod tudni használni? Ennek semmi értelme. Nem indokolta meg?

2020. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem indokolt és biztos, hogy ezt mondta.
2020. jún. 17. 11:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet csak azért mondta mert a monitorodon csak analóg dsub bemenet van, a dedikált kártyán pedig csak digitális kimenetek

(dvi-d, hdmi, dp) vannak..


Ekkor a vga kártya csak porfogónak van a gépedben.. ;)

2020. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!