Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szűnt meg a PCI (a...

Miért szűnt meg a PCI (a sima, régi PCI)?

Figyelt kérdés

Valaki írta nekem, hogy - szó szerint idézem - "nem véletlenül szűnt meg a PCI", arra reagálva, amikor azon mérgelődtem, hogy még a félprofi hangkártyák, MIDI bővítőkártyák helyett is nyomi USB-s audio-interfészeket gyártanak és forgalmaznak szinte mindenhol, miközben az USB pont, hogy a kifejezetten valósidejű kapcsolatokban a legelőnytelenebb - ÉS itt hangsúlyozom, NEM a sebességről, hanem a valósidejű adatküldésről/feldolgozásról van szó.


"nem véletlenül szűnt meg a PCI"

Nade mi az a bizonyos "nem véletlenül"? Mire gondolt az, aki ezt írta? (őt már nem tudom megkérdezni)


Értem én, hogy a PCIe több csatornán gyorsabb... de úgy, hogy csomó bővítőkártyának nincs PCI-Express-es változata, úgy ez nem indok a megszüntetésre!! Hanem csak szivatás. Kényszerítés, hogy a jó régi dolgokról lemondjunk.


3.5"-es 1.44 MB-os hajlékonylemez is egy elavult technológia, mégis hajlandó pár tápegység gyártója mellékelni a moduláris tápokhoz is a csatlakozót; mert tudják, hogy van, aki még használja, NEM nosztalgiából, hanem van, ahol még tényleg szükség van rá.



2020. jún. 17. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Az USB(2) -s rossz alternatíva, mert az még rosszabb mint a PCI -s.

A PCIe foglalatú eszköz lenne a jó választás, ami nem vissza lépés.

Esetleg USB 3 -as, ami hasonló, vagy gyorsabb lehetőség mint a PCI volt.

A PCI, USB, SATA, IDE... ez mind a déli híd vezérlőn keresztül csatlakozik, az északi híd vezérlőjéhez amihez közvetlen a CPU, RAM és PCIe eszköz.

Így a PCIe eszközök gyorsabban tudnak CPU és Memória közti műveleteket végrehajtani, az alaplapi chip túlmelegítse nélkül.

Lehet sírni, hogy miért nincs, hol lehetne, de nincs, mert minimális rá az igény.

És mivel a gyártó profit orientált, így a már nem, alig használt foglalatokat, nem integrálja rá az alaplapra.

Ha valakinek kell, PCIe -n keresztül helyezhet rá bővítő kártyát hozzá.

És akkor akár régi szalag kazetta olvasót is ráhelyezhet.

2020. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én, hogy a PCIe több csatornán gyorsabb..."

Valószínűleg ezért. Floppy-t néhány ember tényleg használ (nekem is van még ilyen ismerősöm), de PCI-os bővítőkártyákat már szinte senki. Nagyon speciális dolognak kell annak lennie, ami alapból nem elérhető az alaplapon ÉS nem lehet megkapni PCIe-es csatalóval szerelt bővítőkártyán. Tudtommal emiatt szűnt meg, a felhasználók nagyrészének már nincs rá szüksége. Legalábbis én így látom + tavaly ezt mondta róla az egyik oktatóm is az egyetemen amikor kitértünk az alaplapi csatlakozókra. De ugyanígy lekerültek a lapokról a PATA csatlakozók is, arra sincs manapság már szükség, mert szinte minden eszköz elérhető már SATA csatlakozóval, másrészt meg kapható hozzá átalakító (amiből egyébként PCI->PCIe-es is van).

2020. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Valószínűleg ezért. Floppy-t néhány ember tényleg használ"


Nekem tavaly floppy-n adták be a szakdolgozatot. Gondolhatod... :)

2020. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Nekem tavaly floppy-n adták be a szakdolgozatot."


Fogadni mernék, hogy az nem mérnök-info. vagy prog.-info. volt, mert ott rugalmatlanok a tanárok.

2020. jún. 17. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Létezik még PCI (sőt, ISA!) támogatás ipari alaplapokon, csak hát azok tényleg méregdrágák hétköznapi felhasználásra - de sokszor még mindig olcsóbbak, mint a speciális PCI-os kártyát kiváltani egy másikkal.


Amúgy #3 csak azt írta, hogy beadták nála a szakdolgozatot, azt nem, hogy el is fogadta :)

2020. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel azért mert "könnyebb" megtervezni úgy a processzort\alaplapot ha kihagyják, mert a felhasználók, nagyon nagy százaléka nem használja.
2020. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ilyen 2 be, 2 ki feladatokra nagyon elég az USB2. Legalábbis nekem nagyon stabil terhelve is 5ms körüli round trip latencyvel.
2020. jún. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!