Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 100%-os bottleneck-em van...

100%-os bottleneck-em van jelen a laptopomon, a CPU-m erősebb sokkal mint a GPU-m, mit tudnék csinálni, hogy egy kicsit "összehangoltabban" működjenek?

Figyelt kérdés

laptop:


gtx950m 4gb

i7-4720HQ

8gb ram



2020. jún. 17. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valami bottleneck kalkulátor oldalon nézted amik full baromságok?
2020. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1


Most divat a "szakmaiság" :D Megértenek egy kifejezést és bugyogtatják.


Megnéztem pár video-t, teljesen kiegyensúlyozott a laptop. Azért, mert egy két játékban borulnak az arányok, az még nem bottleneck. A laptop hozza az elvártat, melegszik is rendesen, szó sincs semmiféle bottleneckről.

ha ennek ellenére nálad van, akkor az valami beállítási probléma lehet.

2020. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1:

Igen, de miért baromságok? ha nem jó adatokat írna, miért használnák? :D


2:

csak egy oldalon néztem meg és azt mutatta, nem néztem hogy mi hány %-ot használ miből, csak az oldalra hagyadkoztam

2020. jún. 17. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ott van a kezedben a laptop miért weboldalakon nézed mit tud?

teszteld le!

aztán ha tényleg "nem hajcsa ki" akkor cseréld le az egészet és vegyél egy rendes gépet ha játszani akarsz.

2020. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért baromságok mert az hogy bizonyos hardveréknél milyen bottleneck léphet fel az rohadtul függ a játéktól plusz hogy mekkora felbontáson futtatod és milyen grafikai beállításokkal.


Ez egy nagy probléma hogy egyedék azt hiszik ez ilyen egyszerű hogy X proci Y videokártyával jó páros.


Csak hogy még érthetőbb legyen.


Ryzen 5 1600 RTX 2080 Ghost Recon Breakpoint 1080p ben na itt lenne rendesen bottleneck a proci miatt


Ugyan ez a 2 hardver Control 4K ban na itt már max erővel dolgozhatna a 2080 TI


akkor kérdem én hogy számol egy ilyen oldal???

2020. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz nagyban függ a grafikai motoroktól, illetve attól is mikori a játék. Online játék vagy egyjátékos. Általában ha a grafikus kártya kipörög rendesen (70-95% között), már nem beszélhetünk ilyen problémáról. Laptop esetében, és pont a te laptopod esetében nagyobb gond a melegedés.
2020. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"akkor kérdem én hogy számol egy ilyen oldal???"


Úgy, hogy az éppen aktuálisan zsírkirály menő GTA-t, amiben embereket kínzol fizikailag brutális barbársággal - ezért óóóó, macsó menő játék, 10/10-es a proli közember számára - tekinti A JÁTÉK-nak, amiért a gép van (hisz ugye proli világban a hardver van a szoftverért, nem pedig fordítva).


Ha e szerint a játék szerint az adott videokártya, vagy az adott AMD proci nem létezik, akkor jön a pirosan villogó felirat, hogy "FATAL WARNING - 100% BOTTLENECK".

2020. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. jún. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!