Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sürgős! Valaki megtudná...

Sürgős! Valaki megtudná mondani hogyan lehet digitális kábeltvt analóg KÁBELTVJELLÉ alakítani ? DEKÓDER NÉLKÜL.

Figyelt kérdés
Egy régi philips crt tvvel akarom nézni de csak analógot tud . Dekóder nélkül bármilyen eszközzel. Normális kérdést vagy hasonló választ.

2020. jún. 17. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet!
2020. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 CspCsj ***** válasza:
96%

A jel átalakításához kell egy eszköz, például:

[link]

(a lényeg hogy DVB-C tuner legyen benne; a DVB-T nem jó kábeltévéhez, csak MindigTV alapcsatornákhoz)

2020. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Mit keresel, valami pár centis dugaszt? Ehhez komoly elektronika kell, ráadásul a DVB sok szolgáltatást, pl. alternatív hangot, és műsorújságot is nyújt, azaz külön távirányító is kell, és eljutottunk a dekóderig. Biztos vannak használtan olcsók.
2020. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Eleve dekóder nélkül meg se éri,de szerintem eléggé macerás lenne,tán nem is lehet!
2020. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi az, hogy "tán nem is lehet"?!

>(


!!NEM!! lehet!


Kérdező : miért vagy ennyire énközpontú és ingyenélő?!

2020. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dekóder nélkül nem fog menni.

Kábel meg főleg, mert azt még kódolják is.


Kizárólag a MinDig TV földfelszíni adása nézhető ingyen, feltéve, hogy van DVB-T (DVB-T2 szükséges az új váltás miatt) vételére alkalmas TV-d vagy DEKÓDER-ed.


Dekóder nélkül digitális adást nem tudsz nézni.


Előfordulhat, hogy néhány szolgáltató még kábelen továbbít analóg jelet, de ezeket sorban állítják le (Pl TELEKOM-nál pár éve még volt, de megszűnt)

2020. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Két teljesen eltérő kódolásról van szó, nincs olyan közvetlen fizikai módszer, amiből az egyiket a másikká át lehet alakítani. A digitális jelet előbb értelmezni kell, elő kell belőle állítani a képet és a hangot, és azt lehet esetlegesen valamilyen analóg - RF, kompozit, vagy komponens - jellé továbbalakítani. Ez egy meglehetősen összetett, és számításigényes folyamat, nem olyasmi, amit pár ellenállással, diódával, meg két tranzisztorral meg lehet oldani.


Egyébként: a Mindig TV egyáltalán nem rossz, ingyenes, és majdnem 20 csatornát ad, ami egy nagyságrenddel több, mint anno az analóg földi adás. A beltéri egységet (dekóder, set-top-box, ki hogy hívja...) egyszer kell megvenned, és többé nem kell vele foglalkoznod. Én a digitális átállás évében vettem, és azóta is működik. Most kellett lecserélni, mert a nem ingyenes multiplexeken kódolást váltottak, de semmibe nem került nekem, mert ingyen elküldték az új típusút. És elég olcsón elő lehet fizetni további jóóónéhány csatortnára, amit mellékesen onnantól neten is nézhetsz.

2020. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy jó a Mindig Tv..

Miért mondjátok ezerszer?.

Én csak valami eszközt akartam vafy valami megoldást amivel át tudom alakítani. Nem olyat hogy "Nem lehet"

Eszközöket és megoldásokat szeretnék.

2020. jún. 19. 16:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Álljunk meg egy szóra:Tehát van a CRT TV,ami analógot tud,de te dekóder nélkül szeretnéd azt,hogy használható maradjon és ehhez kellene egy eszköz ,ami a dekóder helyett van? Nos hát épp ez az! A dekóder az eszköz,erre van kitalálva ,hogy dekódoljon,ez a "célszerszám".Nincs más!
2020. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás:


Egy olyan eszköz, ami a digitális jelet analóg jellé alakítja vissza, azaz idegen szóval DEKÓDOLJA.


Nos szerinted melyik ez az eszköz?

2020. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!