Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asrock b450m steel legend jó?

Asrock b450m steel legend jó?

Figyelt kérdés
Ryzen 3700x mellé kellene árban jó lenne Matx is de redditen azt írják szar a vrm je nagyon ez igaz? És ez mit jelent elromlik hamar az alaplap?
2020. jún. 18. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A VRM a foglalat körül található kis chipek (High side és low side mosfet) és kondenzátorok összessége.


A foglalat felett található az SoC VRM, ami főként a processzorba épített grafikusvezerlőért és memóriavezérlőért felel.

A foglalat bal oldalán helyezkedik el a VCORE VRM, ami pedig a processzorért felel.


A VRM alakítja át a 12V-on érkező feszültséget arra az értékre, ami a BIOS-ban meg van határozva. Ha a VRM nem bírja a terhelést akkor két dolog történhet:


1.: Elkezdi csökkenteni a teljesítményt.

2.: Elszáll valamelyik mosfet és nagy eséllyel viszi magával a processzort is.


Bár személyes tapasztalatom nincs a Steel Legends-el kapcsolatban, de én sem sok jót olvastam a VRM-jéről. Nem csak Redditen, de normális teszteken sem.


Valamint szerintem az "X"-es processzor nem éri meg a felárat. Egy kis feszültség csökkentéssel a sima 3700 is felhúzható a szintjére.

2020. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az igaz csak sehol nem találok sima 3700 at
2020. jún. 18. 17:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt hittem csak x van
2020. jún. 18. 18:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha garanciában történik ez azt gari van cserélik a procit is ?
2020. jún. 18. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat ezt én néztem félre.

Sima 3700 nincs, csak 3700X.


Fogalmam sincs, hogy cserélik-e ilyenkor garanciába. Én egyszer jártam így még egy régebbi alaplappal, de azon már nem volt garancia...

2020. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!