Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha használt laptopot veszek...

Ha használt laptopot veszek webshopból, mégis milyen állapotban lesz a merevlemez és az akku? Nem lesz nagyon elhasználódva? 2.,3.,4. generációs Intel processzorosokat néztem ki, üzleti kategória!? Nektek milyen tapasztalataitok vannak az ilyenekkel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a hardverapró jó megoldás lenne, de jelenleg nem élek Magyarországon. A többi opció csak az, hogy refurbished, ami nem újracsomagolt, hanem ellenőrzéseken átment, de csak használt, kicsivel drágábban.
2020. jún. 18. 20:34
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
Erre sajna nem lehet válaszolni, kifogod vagy nem a hdd/ssd/aksi ált elég könnyen cserélhető.
2020. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért normális helyen erről adnak infót, plusz előre bevizsgált gépeket adnak el. A merevlemez szerintem hibátlan lesz, az akku viszont kérdéses, többnyire lehet válogatni elhasználódástól függően, néha viszont adnak egyet, aztán olyan, amilyen.


Az üzleti gépekkel pedig kisebb eséllyel lehet befürödni, de azért meg kell nézni mit veszel. A Dell gépek például bár masszívak, szerelni őket agyhalál. A ThinkPad-ek burkolatai könnyebben törnek*, de ilyen korú, ismertebb gépekhez bagóért van alkatrész, és még viszonylag jól szerelhetőek. A HP-ról viszont nem hallok sokat.


*Azért meg kell nyúzni őket rendesen ahhoz, hogy bajuk essen.

2020. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy tekints úgy a dologra, mint egy használt autó vásárlására: ott is úgy kell nézelődni, hogy maradjon pénzed olajcserére, vezérléscserére stb.


A HDD helyett mindenképpen érdemes egy SSD-t venni (a HDD-hez pedig egy USB-s házat, hogy legyen rögtön egy hordozható/backup eszközöd) és beszerezhetsz nem horror áron egy akkut is, akár utángyártottat. Az üzleti gépekben ezek pillanatok alatt cserélhetők.

2020. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, mire értetted az USBs házat? Hogy néz ki? Hogyan mondják angolul? Mennyibe kerül?


Az utángyártott akku pedig nem hülyeség? Meddig tart igazából, mert az üzleti laptopok pont azzal marketingeznek, hogy nagyon sokáig bírja az akkuja, tehát ha én egy utángyártottat veszek, azzal nem hamar fog lemerülni? Vagy ha eredetit veszek, azzal se fogja bírni sokáig?

2020. jún. 19. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag egy USB-s háttértár csak éppen HDD nélkül: beleteszed a laptopból kivett HDD-t és máris használhatod. USB enclosure-ként keress rá, 2.5-ös méretűt keress, 5EUR-tól már biztosan találsz.


A jobb utángyártott akkuk közel olyan jók, mint az eredetiek, csak éppen jóval olcsóbbak. Persze vehetsz eredetit is, általában elég sokáig forgalmazzák az üzleti gépek esetén. Arra ügyelj, hogy gyakran egy típushoz több, kapacitásban különböző akku is elérhető!

2020. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!