Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zalman S3 gépház megoldást...

Zalman S3 gépház megoldást jelentene a problémámra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tortenet egyszeru:

Elkezdtem ugy fel eve epitgetni egy uj konfigot, de egy uj vga-ra es egy uj gephazra nem maradt penzem. Sebaj, beleraktam a regi, keves hot kibocsajto hd6670-et. Semmi baj nem volt a homersekletekkel. Kb egy hete viszont beruhaztam egy msi RX 470-re. Mondanom sem kell, hogy ez joval combosabb kartya, tobb hot bocsajt ki. Elkezdtem jatszadozni, egyszer csak azt veszem eszre, a kartya 82 fokos. Ilyedtembe le is kapcsoltam. Most egy noame 10 eves, 0 ventis szar gephazam van (fentebb kifejtettem, hogy nem maradt ra penzem hogy vegyek ujat). Hozza jutottam egy kisebb osszeghez most, es arra gondoltam, hogy egy uj gephaz + 1-2 venti megoldana a problemat (mar csak azert is gondolom ezt, mert a zalman haz alsotapos, sok-sok venti fer bele, kabel-rendezesre is van hely, es nagyobb is mint az en mostani tragacsom). En eddig oszinten le se szartam a gephazat, es nem ertettem, mit hisztiznek az emberek a "jo airflow"- on, na mostmar kezdem kapuzsgalni. Szvl Zalman S3 haz javitana a helyzeten? (Egyebkent msi afterburnerben fan speedet jol beallitottam, alapbol 27-30 fokos a kartya.)



2020. jún. 19. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom az S3 nak mennyire jó az airflow-ja de ahogy mondod azért igencsak számít egy gamer gépnél. Egy régi noname gépházat mindeképp lecserélnék amit nem erre terveztek. Nem mind1 milyen RX 470 de azért az sem ad le olyan sok hőt így 82 fok szerintem kissé sok tényleg.
2020. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

82 fok tényleg sok

és tényleg számít az ha át van szellőztetve megfelelően a ház.

Lehet nem bocsát ki nagy hőt a kártya és a proci, mert nem egy 9900K, de ha az a hő bent marad a házban akkor nagyon hamar el tud melegedni az egész.


Nekem fractal design focus g házam van, ezt is rommá lehet ventillátorozni, de csak 3 van benne, azokból is csak 2 megy folyamatosan. elöl a perforált lemezen be, hátul fent ki.

Alaplapon szórakoztam a fordulatok beállításával és 5-10%-os fordulat változás is 4-5 fokos különbséget jelent (csak a házventiket állítottam!)

sikerült kikísérletezni úgy a dolgot, hogy a proci nem megy 50-52 fok, a videókártya 58-63 fok fölé (R7 2700, 1660S).

2020. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

82 fok nem a legjobb, de nem vészélyes érték!


SAPPHIRE, XFX kártyát kellett volna venned.


S3-nak zárt az eleje, helyette S2/T7 ajánlott.

2020. jún. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Míg nincs új házad, használd a gépet ház nélkül, így levehetsz némi hőterhelést a gépedről. Ha garin túl van a kártyád, szedd szét, takarítsd szépen ki és pasztázd újra, azzal is nyerhetsz pár fokot.

Nézd meg gpu-z-n, hogy milyen ramos a kártya. Msi-ben a Samsung ramosok, nagyon jól bírják az overclockot és az undervoltot. Javaslom msi afterburnerben a ctrl+f segítségével vedd lejjebb a kártya feszültségét az utolsó 2 statejében ameddig még stabil és mentsd el profilba, így használd. Azon túl, hogy ezzel is nyersz pár fokot, minimálisan kevesebbet kell kifizetned áramra és a ventit is jobban kímélheted.

2020. jún. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van kkint egy 80 mm&es venti. Ha beleraknam, javulna a helyzet? (Akkor csak az az egy lennr benne, es ha megoldana, akkor kifele, vagy befele fujja a levegot?
2020. jún. 20. 08:20
 6/14 A kérdező kommentje:
Azigen. Le vettem az oldallapot, -20 fok..... Hat ez a gephaz trnyleg egy suto.
2020. jún. 20. 09:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor valóban a gépház, de én biztosan nem az S3-t választanám mert nem a legjobb választás.

Inkább ezt:

[link]

Vagy a PCX-ről:

[link]

2020. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De nincs ra Penzen. Tudom, hogy jo gephaz az SG1, de nincs.

Ha szrzek bele (a zalman s3 ba) 2-3 arctic f12 ventit, az ugy eleg?

2020. jún. 20. 11:11
 9/14 anonim ***** válasza:

az a lényeg, hogy a ház eleje is perforált legyen - mint pl a focus G-nek!

hiába raksz előre venitot ha ott plexi van!

oldalt a kis rácsocskákon nem tud színi elég levegőt!

2020. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a zalman ház 11-12 ezer

a 3 ventilátor 4-6 ezer

ott vagyunk mint a 17ezres focus G ház amiben gyárilag van 2db 12 centis venti.

én átraktam az egyiket előlről hátra és így vannak azok az értékek amit fentebb írtam.

és nem nagyon gagyi ventik... 2-3 évig biztosan jók lesznek és max fordulaton is halkak.


számolj! :)


és azt is vedd figyelembe, hogy ahogy ez a mostani házad is 10+ éves amit most veszel abban is el fog ketyegni még néhány konfig mire lecseréled!

2020. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!