Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép nem érzékeli a modemet?

A gép nem érzékeli a modemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem egy mai probléma de remélem valaki tud segíteni. Modemem van és egy lan kábellel megy a gépbe. Egy vihar után romlott el. Sokáig csak az első 4 lámpa világított (power,ds,us,online) a link egyáltalán nem pedig rendesen bevan dugva a gépbe. Most feltettem egy új drivert és most már világít a link de elkezdett villogni a tel1 is, pedig nincs semmi telefon(ez eddig sose világított) szóval most van link és egyel több lámpa is világít de nem csatlakozik így se a gép. 651-es kód mindig. A modem oldalát se lehet megnyitni böngészőben. Már csináltam új kapcsolatot (a régit kitörölve). Fogalmam sincs mi lehet a baj, biztos hogy jól össze vannak kötve és nincs hardver hiba. Már 4x hívtam a digit és 2x telt le a 72 órás idő hogy kijojjenek de nem jöttek. Ma váltottam szolgáltatást de az is 2 hét mire kijönnek megcsinálni és addig elvileg ez meg marad. F@szom kivan a digivel kérlek valaki segítsen már:"D

2020. jún. 20. 14:56
 1/5 anonim válasza:
Resetet kell csinálni, úgy hallottam valakitől régebben.A szolgáltatót telefonon felhívod hogy segítsen megoldani a problémát.Ő adja az utasításokat.Elvileg meg lehet telefonon oldani.
2020. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy villám kinyírta a modemet. Várd meg az új szolgáltatót, addig használj mobilnetet. A telefont USB kábellel a géphez csatlakoztatva elérhetővé válik az USB megosztás funkció a megosztás és hotspot menüben, azt kapcsold be és majdnem olyan lesz mint egy vezetékes net, csak kicsit lassabb, de böngészni elég.
2020. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp most jött ki a digi:'D a vihartol szét ment a háló kártya, most veszek újat...
2020. jún. 20. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:
szerencséd volt, hogy a hálókártya megfogta és csak az ment tönkre.
2020. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerencséd volt... Tanulság:viharban MINDIG tessék kihúzni MINDEN elektronikát áramból/olyan forrásból, ahonnan valami áramforrást kap. Nem egyszer volt csak a tv-ben olyan, hogy valakinek a háza odalett annyitól, hogy a parabola-kábel nem volt kihúzva(és nyilván semmi más), és már ki is gyulladt... Kicsit rossz, hogy nincs internet, de ki lehet bírni!

Környékünkön idén télen a nagy szél miatt elment minden házban az áram, durván 3 napig csak néha jött vissza egy-egy órára, az egyetlen fényforrás az utcánkban a bolhapiacos "napelemes-közvilágítás" volt...

2020. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!