Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPC (már Voda)Connectbox és...

UPC (már Voda)Connectbox és TP-Link RE 365 repeater összekötés. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

A fenti eszközöket szeretném összekötni, a repeatert jelerősítő módban használva. Az interaktív felülettel, manuálisan és Thetherrel is próbáltam már elvégezni a beállításokat, de mindig ugyan az a jelenség:

Ha a connectboxon mac szűrés be van kapcsolva, akkor egyáltalán nem kap ip címet a repeater. A szűrőlistában a mac címet nem kézzel beírva adtam meg, hanem kikapcsolt mac szírés mellett csatlakoztam a repeaterrel és elmentettem a listába a címet. Ha ezután csak annyit csinálok, hogy bekapcsolom a connectboxon a mac szűrést, akkor a repeater már nem tud csatlakozni hozzá. Nekem ez nagyon furcsa, de mondjuk mac szűrés nélkül még ellennék...

Ha a mac szűrés ki van kapcsolva a connectboxon, akkor pedig kap ugyan IP címet a repeater, a beállító oldala szerint látja is a netet, viszont a repeaterhez csatlakozva már nincs internet a klienseken. Ilyenkor a kliensek a repeater kénye-kedve szerint kapnak IP címeket, valszeg ez lehet a gond. Fontos még, hogy a Connectboxban a mac címekhez kötve van az IP és a DHCP is be van kapcsolva, de csak abban az IP tartományban, ahány eszközhöz van kötött IP (tudom, hogy ennek így nem sok értelme van, talán mégis annyi, hogy a kliensek így mindig ugyan azt az IP-t kapják, még akkor is, ha ezeken az eszközökön nincs Statikus IP beállítva. Ez azért fontos szempont a számomra, mert többféle eszköz is csatlakozik a routerhez és bizonyos eszközök satikus ip-vé konfigurálását nem tudom megoldani. (Pl. a napelemhez csak user passwordom van, ilyen paramétert pedig csak admin módban lehetne beállítani.)A repeateren tudtommal ilyenkor le kellene állítani a DHCP-t, de akkor meg a kliensek nem tudnak hozzá kapcsolódni, nem kapnak IP címet. Ha a kliensen statikusan beállítom a connectboxon már befixált IP címet, akkor csatlakozik ugyan a repeaterhez, de valamiért akkor sem látja a netet. Ilyenkor érdekes, hogy a repeater beállító oldalát elérem a connectboxon keresztül is és közvetlenül kapcsolódva is hozzá. A repeaternek ilyenkor mindkét irányból ugyanaz az IP címe, így a beállítófelületre is be tudok lépni a klienssel is és a hálózatból is. Azt írja mindkát esetben, hogy a repeater látja a netet, viszont a klienseken mégsincs.

Nagyjából ez lenne tehát a tünet. Valamit vagy nagyon nem jól csinálok, vagy arra tudok még gondolni, hogy esetleg lehet valami olyan a háttérben, hogy a connectbox valamiért nem támogatja a jelerősítő használatát vagy csak egyszerűen nem kompatibilis vele. Kerestem erről infókat a neten magyar és angol nyelvű oldalakon is, de nem nagyon találtam. Mindenhol csak azt írják, hogy tök egyszerű telepíteni, WPS azt jócca..., de sehol nem írják, hogy pl. egy mac szűrés vagy a fix IP beállítást hogyan kellene keresztültolni a repeateren. ...pláne nem, egy szolgáltató "router"-ével.

Van itthon még egy TP-Link Archer C5-öm, amit korábban bridge módban használtam a connectbox-al. Ha nem kapok Tőletek valami használható öltetet, akkor megpróbálom még majd azzal is összebarkácsolni, de igazság szerint jobban örülnék akkor, ha sikerülne a box-al összeparizni. Így tehát minden ötletet szívesen veszek! Köszönet értük előre is! (Már csak azért is, hogy végigolvastad! :) )


2020. jún. 26. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy állítsd be, hogy a connect box dhcp-t használ, és a repeater nem.

Használtam, ez a helyes beállítás. Így a connect box osztja ki az ip címeket akkor is, ha repeateren keresztül csatlakozol.

Amúgy egy utp kábellel többre mennél, a repeater g... lassú lesz.

2020. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már próbáltam! A connectboxon a dinamikus IP-t meghagyom, ez nem kérdés! Fentebb írtam, hogy miért. A repeatert meg már állítgattam mindenhogy. Dinamikusan kért IP címet a connectboxtól, vagy statikusan, ez indifferens. Ő megkapja az IP címet a Host hálózattól. A rajta keresztül osztott eszközök esetében kellene tudtommal letiltani a DHCP-t és akkor a Host eszközön (értsd routeren, ami jelen esetben a box) beállított IP-ket kellene megkapniuk a repeaterhez csatlakozó klienseknek, de valjában ilyenkor nem ad IP-t nekik. Ha statikusan beállítom a csatlakozó gépen, akkor meg odaadja neki, de a kliens nem látja a netet.


Lehet, h. többre mennék UTP-vel, de ahhoz az egész házat át kéne vezetékelni. Az emeleten van ugyanis a router és lent kellene megoldani, hogy erősebb legyen a jel. A sebességgel nincs baj ott sem, már amikor van stabil kapcsolat, csak időnként eldobálja a jelet. Biztos az is baj, hogy pl. a tv okosító egy kínai sz... csoda, de amikor közelebb volt a routerhez nem volt ilyen gondja. Egy Samsung TV meg már alig érzékeli a WIFI-t is. Érdekes, hogy a többi eszköznek nincs baja a jellel, még akkor sem, ha távolabb vannak a routertől. A napelem is gond nélkül megy, meg a telefonok, tabletek is a házban. Bár a jelerősséget azok is csak közepesnek ítélik.

2020. jún. 26. 23:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak azért, hátha valaki később is keresne hasonló problémára megoldást.... Connectbox-al nem sikerült megcsinálni. Az a gyanúm, hogy a boxban van valami letiltva, vagy alapból nem kompatibilis a TP-Link repeaterrel. A connectboxot modem módra állítva a régi routeremmel elsőre sikerült csatlakoztatni a repeatert! A beállításokat ugyan úgy csináltam mint a connectbox esetében.


Lessons learnt: Connectbox mellé ne vegyél tp link repeatert mert valszeg nem fog működni, hacsak nincs egy router köztük.


Megjegyzem, a válasz keresése közben találtam egy olyan információmorzsát, miszerint a UPC-nek lenne egy ún. wifi booster eszköze, amit havi díjért lehetne tőlük "bérelni". Valszeg nem véletlen tehát, hogy a third party gyártmányú repeater nem akar vele együtt működni.

2020. jún. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!