Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szàmítógépem 1 éves, én...

Szàmítógépem 1 éves, én vettem hozzá az alkatrészeket nem egy erőmű olyan közepes gemer gép.. mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
a problémám , hogy játék közben befagy és újraindul a gép , (eredeti játék) ezt eddig nem csinàlta mi lehet a probléma?
2020. jún. 29. 23:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy leírd milyen alkatrészek vannak abban a gemer gépben
2020. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Első körben ellenőrizd le milyen hőmérsékleten megy a cpu.
2020. jún. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Gigabyte 450 m alaplap , rysen 5 2600 rx590 videokártya és be quiet pure power 11 500 w táp.
2020. jún. 29. 23:24
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

1, Hőmérsékletek ellenőrzése. (Általában először teljesítménycsökkenés észlelhető. Amennyiben viszont a teljesítmény csökkenésével sem tudja elérni a rendszer, hogy ne érje el a maximális határértéket a hőmérséklet, a számítógép kikapcsol/lefagy-újraindul.)


2, Ellenőrizd a GPU beállításaid. Ha esetleg a GPU gyári szoftverében, vagy egy külső gyártótól telepített szoftverben Túl van húzva a kártya, akkor ugyanez történik, mint amit leírtál. Ha esetleg nem vagy otthon a témában, akkor ajánlom, hogy töröld le Display Driver Uninstaller segítségével szakszerűen a videókártya driveredet. Vezérlőpultból pedig távolítsd el az olyan szoftvereket, melyek OC-ra szolgálnak. Pl. msi Afterburner, SAPPHIRE TriXX, stb.


Ezután telepítsd fel a legújabb, stabil drivert a videókártyádhoz.


3, Többet tudnánk segíteni, ha esetleg a számítógéped hardverelemeiről lenne információnk.

2020. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.


Mivel közben leírtad, hogy egy RX590-ed van, ezért tanácsolom még egyszer, hogy az AMD szoftverben nézd át az OverDrive részt. Ha bármilyen beállítás módosítva lett, állítsd vissza alaphelyzetbe, mivel az fogja okozni az újraindulást. Az RX590-et már nehéz stabilan túlhúzni, mivel gyakorlatilag szinte csak az RX580-nak egy túlhúzott változatáról beszélünk.


Hőmérsékleteket pedig egy Speccy nevű, ingyenes szoftver segítségével ellenőrizheted.

2020. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget
2020. jún. 29. 23:50
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem szinte, egészen pontosan az. 480->580->590, ugyanaz a gpu tuningolva és átcimkézve, fizikailag semmi különbség nincs köztük. Én is erre tippelek az adatokból, valószínűleg magasabb a gyári órajele mint amit bírni tud(előfordulhat hogy sokáig stabil marad, aztán egyik napról a másikra fagyni kezd, nem mindennapos, de nem is ritka), első körben megnézném mi történik ha 50-100mhz cel visszaveszed a gpu órajelét, és ha esetleg a vram is húzva van akkor azt is visszaraknám 2000 re.
2020. jún. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem nyúltam semmihez nem húztam semmit, minden úgy van ahogy a gyári állapotában, az 590 es kártyát is ajánlották , azt mondták hiába hasonló mint az 580 de gyorsabb kártya és korszerűbb én nem vagyok hozzáértő nem piszkálok semmihez mert hülye vagyok hozzá köszi a segitséget.
2020. jún. 30. 00:53
 9/26 A kérdező kommentje:
Milyen hütőt ajànlotok? Úgy nézem a hőfokok túl magasak bàr nem tudom 74 C Jàték közben lehet ez miatt fagy le és indul ujra a gép? Vagy pasztàzni kell? Tudom van rajta gyàri paszta , a Amd radeont leszedtem az uninstallerrel és újratelepítettem , sajnos nem oldotta meg a hibàt a hőfok miatt lehet? Vagy a tàp kevés?
2020. jún. 30. 04:01
 10/26 anonim ***** válasza:

"Nem nyúltam semmihez nem húztam semmit, minden úgy van ahogy a gyári állapotában, az 590 es kártyát is ajánlották , azt mondták hiába hasonló mint az 580 de gyorsabb kártya és korszerűbb én nem vagyok hozzáértő nem piszkálok semmihez mert hülye vagyok hozzá köszi a segitséget."

Szó szerint ugyanaz a két kártya(illetve 480 al együtt három), csak gyárilag tuningolva van és máshogy hívják. Az egész 5xx széria csak átcímkézett és tuningolt 4xx, egyetlen új kártyát nem csináltak. A gyári tuning is ugyanúgy lehet instabil, valószínűleg erről van szó. Megnézik hogy x kártya mennyit bír, aztán beállítják mindegyiket úgy - olcsóbb a gyárnak esetleg kicserélni 1-1 kártyát mint mindegyiket normálisan letesztelni.

Töltsd le az msi afterburnert, core clock csúszkát húzd le addig amíg elérsz egy stabil értéket 1350(rx480) és 1600(rx590) szint között. Ezzel semmiféle kárt nem tudsz okozni a kártyának.

Ugyanitt a videomemória órajelét is tudod állítani, 2000-2100 között vannak ezek a kártyák.

74 fok egyáltalán nem magas, és a tápod és elég.

2020. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!