Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzornál be lehet állítan...

Processzornál be lehet állítani, hogy hány magot használjon ki?

Figyelt kérdés

Tegnap elkezdtem Terráriázni és észrevettem, hogy rövid idő múlva a cpu-m hőfoka felszaladt 80-85 fokig, de volt hogy 95-re fölugrott hirtelen. :O MSI Afterburnerrel a processzor kihasználtságát monitoroztam és konkrétan 1 mag az ami folyamatosan 98-100 százalékosan pörög intel turbo boostjával 3500mhz-n, a többi pedig csak 0-5 százalékon.

Windowsos frissítésre gyanakszom, mert eddig nem volt vele ilyen bajom, habár nem értek annyira hozzá.

Ötlet, hogy mi lehet a baj?

intel i5-8265u 1.9ghz turbo boosttal 3.9-ig megy.

acer aspire 5 laptop



2020. jún. 29. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem így működik. Minden folyamat annyi magot használ maximálisan, ahány szálra írták.

Azaz ha 1 magnak van maxon a terhelése, az nem osztható szét kétszer 50%-ra.

2020. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs az adott folyamat affinitásánál beállítva, hogy csak az első magot használhatja?

Amúgy lehet újra kellene pasztázni a hűtőt. Normál esetben 100%-os terhelésnél se lehet 75°C felett a hőmérséklete (pontosabban lehet, ha elcseszték a tervezők az adott gép hűtési rendszerét, de ez ritka).

2020. jún. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A processzorod 100%-ra van állítva Winfoson belül (100%-on intel turbo megy..). No ezt át kell állítani 99%-ra. (Teljesítmény romlást nem fogsz tapasztalni)


Lépj be az Energiagazdálkodási lehetőségekbe (Akksi ikon jobb oldalt, jobb klikk)

- Séma beállításának módosítása - Speciális Energiaellátási beállítások módosítása - itt keresd ki a processzor energiagazdálkodását és a Maximális processzorteljesítményt állítsd át 99%-ra.


Ha ezt megcsinálod kevesebb lesz a hőfok. :)

2020. jún. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha így se lenne jó, akkor lehet ki kellene tisztítani a laptopod, mert hűtési probléma is lehet. De 80-85 fokon simán mehet. Semmi baja nem lesz, főleg hogy egy laptopról beszélünk. Sokat kibírnak a procik... másrészt ha túlmelegedne akkor leáll a géped (biztonság miatt).. Szóval leégni se fog, ha ettől félsz. :)
2020. jún. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A több procimag nem jelenti feltétlenül, hogy gyorsabban is fog működni a gép. Ezért szokták azt mondani, hogy nem mindig eredményes a magok számát a csillagos égig növelni. Legalábbis még jópár évig... Ugyanis hacsak nem úgy írták meg a szoftvert, hogy kihasználja a többmagos működést, akkor egy program csak egy magot tud igénybevenni. Hiába van mellette kihasználatlanul akár 15 mag is, ő csak azt az egyet tudja használni, amelyikben elidnult. A több mag két esetben hatékony: ha több processzorigényes szoftvert futtatsz, vagy ha eleve úgy írták meg a szoftvert, hogy több magot is kihasználjon.


A melegedés ellen pedig a hűtés hatékonyabbá tételét javaslom.

2020. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Fórumokon utólag untána olvastam és nagyon sokaknál jelent meg ez a probléma a Terrariánál, hogy a játék csak egy magot használ ki a processzorból és jócskán megemelkedett náluk is a hőmérséklet. Majd valamit probálok neki csinálni, hátha azóta megoldották ezt a problémát. Aug. 26-án lesz 1 éves a gép, suli előtt biztos elviszem kitakaríttatni-mindig kemény felületen, alátámasztva használtam-, illetve újra pasztázni, mert a gyári van rajta jelenleg.

3# olvastam már ezt a megoldását, de nem mertem megcsinálni eddig, nehogy valami kárt okozzak vele. Mert ugye a turbo elméletben csak akkor működik, ha szükség van rá, de ha kikapcsolom félek, hogy túlságosan erölködni fog és az nem tesz neki jót.. de javíts ki ha rosszul gondolom.

2020. jún. 30. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ha 99%-on van. Nekem a Predator 100%-on mindig iszonyatosan melegedett, de ahogy 99%-ra raktam, jó lett és teljesítmény romlás nem volt sehol.
2020. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!