Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi cpu-hoz lehet erősebb...

Régebbi cpu-hoz lehet erősebb VGA-t tenni? vagy nem ajánlott?

Figyelt kérdés

Lesz-e bárminemű negatív hatása? pl: játékok lefagynak, gép lefagy, szaggatni fog, kifüstöl a tápegység, stb???

Intel i5 6600K van most a gépemben egy GTX980 4 GBos vga-val, már itt is van egy kis bottleneck, na de mekkora lesz majd, ha RTX 2070 Super-t fogok melléje tenni...

Azért nem fejlesztem egyszerre mindkettőt, mert drága. Egyenként tudom csak, ráadásul legalább pár hónapig még nem is tudok majd venni uj cpu-t ha már megvettem a vga-t...

Szóval, mit gondoltok?



2020. júl. 2. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

kb észre se fogod venni hogy 2070 lesz a gépedben mert a CPU korlátoz.


Ezáltal fölösleges a gépbe rakni.


Vagy ha megveszed, akkor tedd el a fiókba, és ha megvan a CPU is, akkor egyszerre tedd bele a kettőt a gépbe.

2020. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 The Dead and Dreaming ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nem nagyon értesz hozzá.

A i5-6600k gyakorlatilag már gyengébb, mint egy i3-10100 és ostobaság ilyen erős videokártyát venni egy ma már mondhatjuk, hogy középkategóriás processzor mellé venni.


Azt nem tudom neked megmondani, hogy a tápegység "kifüstöl" -e és azt sem, hogy egyáltalán elég lenne-e a 2070 Superhez, mivel nem írtad oda a típusát.


Mellesleg csak mondom, hogy a hatodik és a hetedik generáció már kifutott, szóval ha még netán be is szerezhető egy ilyen processzor akkor is aránytalan lesz a videókártya mellé. Mellesleg drága, ha még valahol is kapni. Szóval igazából max használtan tudsz venni.


Processzorban az újabb generáció meg nem játszik, mert akkor már alaplapot is kellene venned és gyakorlatilag memóriát is, ha meg már vettél mindent akkor illő egy tápegység is, hogy ne legyen baj. Szóval kicserélted az egész géped.


Röviden: Akkor jársz a legjobban, ha ezt egyben eladod és az árát hozzáteszed a 2070 superhez és még picit gyűjtesz hozzá és veszel egy kilenc vagy tizedik generációs konfigurációt.

2020. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először inkább a procit fejleszd. Ryzen 5 3600 elég szép kis ugrás lenne vagy akár a 3600XT ami pár nap múlva jön. Videokártyát meg majd ráérsz ősszel fejleszteni mikor kijöttek a baszó új Ampere meg RDNA 2.0 kártyák. Én most tuti nem vennék ilyen értékű kártyát mint a 2070 super amikor 2 3 hónap múlva ugyanennyiért valszeg sokkal erősebbet is kaphatsz majd. És mivel az RTX 2000 széria lassan 2 éves így az új kártyákkal a támogatottság is tovább lesz meg.
2020. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es: táp az amugy jó minőségű, elbírná még a gtx1080 ti-t is: Evga g2 supernova 750 W, tehát akkor csak alaplap+cpu+gpu kell (ram-om van 16 gb)

Amugy biztos lekorlátozza a cpu a gput? mert én vhol olvastam, hogy amikor a proci 100 százalékon fog dolgozni, a gpu lehet még 50-en se lesz...


3-as: kösz az ajánlást, de én inteles vagyok, az amd-ról sok rosszat hallottam

2020. júl. 3. 01:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ez most komoly? 2020 van én elhiszem hogy régebben sok rosszat hallottál az AMD-ről de konkrétan a 2. 3. generációs Ryzenekről mi rosszat hallottál? De azt is kérdezhetném mi jót hallottál az új Intelekről? :D Nem kötekedni akarok nekem is intelem van még amit ugyan régebben vettem de jelenleg ez az "én inteles vagyok" szinte komikusan hangzik azok számára akik kicsit is értenek a processzorokhoz.


Egyébként igen a procid tényleg sokszor 100% on lesz de nem csak a videókártya miatt hanem mivel 4 mag 4 szálas a mostanid akkor egy mai vagy jövőbeli játék ami 6-8 magot meg 8-12 szálat is fel tud használni akkor gondolhatod a te mostani procid mennyire le lesz terhelve. Az új konzolok 8 mag 16 szálas Zen2 es procikkal jönnek így az elkövetkezendő években valszeg le kell mondani erről "nekem 4 mag mindenre is elég" mottóról.


Az Intel mellesleg 5 éve nem fejlesztett az architectúráján csak órajelet és magokat növelt ellenben az AMD komoly IPC (adott órajelen elvégezhető műveletek száma) növekedéseket ért el az elmúlt pár évben és az ősszel megjelenő Zen 3-as procik lesznek a szögek az Intel koporsójában amíg nem kapják össze magukat.


Mégis milyen Intelt vennél most és miért?

2020. júl. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
i5 9600k-t néztem ki, de lehet i7 9700k lesz belőle
2020. júl. 3. 01:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyik sem lenne túl jó mivel:

- Túlárazottak

- Nem lehet újabb procira fejleszteni

- Nincs bennük hyperthreading tehát csak 6 és 8 szálasak. Az előbb kifejtettem nagyjából ez miért nem jó a jövőre nézve. De ha nem hiszed nézz teszteket ahol látható már a 9600K is közel 100% on pörög néhány játékban komolyabb GPU mellett.

-A 9700K nak elég combos hűtés is kell


Nem muszáj rám hallgatnod de nem nagyon mondtál érveket ezek mellett vagy érveket egy Ryzen 5 3600 ellen

2020. júl. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tesztet akarsz? tessék:

[link]


hiába 8 magos, 16 szálas láthatod hogy az intel így is erősebb. mondom én hogy minőségibb darabok

2020. júl. 3. 02:10
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Na kérdező ez volt a hab a tortán :DD... mikor cpu userbenchmarkot hozod fel érvelésként. Az remélem megvan hogy ide tulajdonképpen Intel shillek írnak? Komolyan szinte bármilyen CPU tesztet olvasol náluk azt hozzák ki hogy az Intel a jó az AMD a szar úgy csűrik csavarják a dolgokat. Tavaly ez már olyan mértéket öltött hogy több tech-el foglalkozó ember is nyilvánosan felszólalt ellenük mert azt akarták bemesélni hogy még az I3 procik is jobbak mint a 3700X. De idén is azzal jöttek hogy az új Ryzen 3 3300X lassabb mint az új I3 10100 amikor konkrétan még FPS számban is a Ryzen vezet a legtöbb játékban. Most persze lehet tesztelgetni fullra Intelt favorizáló programokkal de ez manipulatív marketing nem pedig a valóság. Kicsit olyan ez mint mikor a Dodge azt állította hogy a Challenger Demon 2 másodperc alatt 100-ra gyorsul meg 9.5 másodperc alatt megfutja a negyed mérföldet de a valóságban szinte senki nem tudta még reprodukálni mert ahhoz a lehető legjobb minőségű út ideális aszfalthő ideális légmozgás tökéletes reakcióidő meg még kitudja mi kell hogy el lehessen érni.

Na kb ilyenek a userbenchmark értékelései.


És ilyen egy valós teszt ahol látod hogy egy 2018 as játék is közel 100% on pörgeti szegény CPU-t szinte folyamatosan bár még ez sem teljesen valószerű mert itt semmi nem fut a háttérben míg sok embernek gyakran megy a torrent, vagy egy böngésző esetleg Spotify vagy tudom is én mi a háttérben.


https://www.youtube.com/watch?v=JqwCoFbcM3g


A másik dolgok amiről látszólag sok ember nem tud hogy a procik 100% terhelés körül elkezdenek microlaggokat produkálni hiába van jó videókártyád. Az enyém 4 mag 8 szálas de még ez is rendesen be tud szaggatni GTX 1080 mellett az új Assassins Creedekben vagy a Shadow of the Tomb Raiderben amik megint csak 2018 as játékok. Az FPS szám önmagában nem minden. Én is csináltam tesztet ami szerint 72 volt a legkevesebb FPS én meg a városi részeken mégis valahogy inkább 20 25 nek láttam. Eleinte nem is értettem de kis kutatás után kiderült hogy a proci a ludas.


Nagy hardver tesztelők mint Techdeals vagy a Hardware Unboxed tagjai akik közel napi szinten tesztelnek különféle procikat a belépő szinttől kezdve a csúcskategóriáig belátták hogy a lehető legsimább játékélményt az I9 10900K meg a Ryzen 9 3900 vagy 3950 nyújtja mivel ezekben annyi erőtartalék van hogy a sok mag és szál miatt hogy a játékok legintenzívebb részein sem mennek 100% közelébe és semmi microszaggatás sem jelentkezik.


Felőlem vedd meg a 9700K-t de majd 3 4 múlva ne sírj hogy az akkori csúcs játékok nem futnak olyan jól.


Ha már ennyire ragaszkodsz az Intelhez miért nem 10700K?

2020. júl. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

oké-oké, most kis utánaolvasás után pár oldalon írták is, hogy a benchmarkok nem annyira megbízhatók, ok. Na de itt van egy magyar teszt akkor:

[link]


ebben is az intel a nyerő a játékok terén, az amd-t inkább videoszerkesztésre, streamingre ajánlják...


Amugy lehet a 10. generáció lesz, mert majdnem annyi az ára mint a 9.-nek

2020. júl. 3. 03:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!