Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 7 3700x procihoz...

AMD Ryzen 7 3700x procihoz milyen alaplap kell?

Figyelt kérdés

Tehát amd procit akarok venni, ez lesz az első ilyenem, eddig csak inteles volt, ott tudtam hogy a z-s alaplapokat kell venni.

Ha lehetséges, az alza.hu nevű oldalról válasszatok egyet, mert innen fogom megrendelni:

[link]


Én egyelőre az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING alaplapot néztem ki, nem drága, megvan mindene és még gamer is :)

De ha van jobb ettől, ami jobban kihasználja a mittomisén proci memóriáját, sebességét, akkor ne habozzatok megosztani! :)



2020. júl. 3. 19:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen színes, csili-vili alaplapokat felejtsük el.

[link]

Ez sokkal jobb, a B450-F nem képvisel jó ár/értéket.

2020. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

az is rgb-s amit linkeltél :D

meg kb 10 euróval olcsobb csak, az még nem perdöntő

2020. júl. 3. 19:53
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele semmi gond. A linkelt MSI valóban valamivel jobb VRM et kapott, de itt meg is áll a történet, semmi esetre sem "sokkal jobb". 3700X nek elég mindkettő - de a tomahawk max ba bele tudsz rakni egy 3950x et is(tuningolni épp nem kéne vele, de gyári órajelen működnie kell), az asusra nem fogadnék.

Első generációnál dobbantott nagyot az msi a középkategóriás lapjaival, másodiknál már összeszedte magát a többi gyártó is.

2020. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Annak az Asusnak az átlagnál jobb integrált hangchipje van, ez talán az egyetlen erőssége. Más téren valóban kicsit jobbak az azonos árú MSI-k.
2020. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
pontosan miben jobbak? fejtsd ki pls
2020. júl. 4. 00:38
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Jobb VRM jük van, azonos chipsetnél és felszereltségnél ez a legnagyobb különbség az alaplapok között(meg a legfontosabb szempont is akár tuningolsz akár nem, tuninghoz kötelező, tuning nélkül meg a jobb vrm jó eséllyel hosszabb élettartamot jelent). Ez a legfrissebb táblázat amit hirtelen találtam

[link]

Asus nem nagyon csinált igazán jó b450 lapot, amelyik jobb vrm et kapott azon csak két ram slot van, a többi meg legfeljebb oké kategória, semmi esetre sem kifejezetten jó.

2020. júl. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

köszi az infokat, de abban a táblázatban mit kell nézni? oké vannak zöld pipák meg piros x-ek, de mit jelent a 200a/150a stb?

ha a több zöld pipa azt jelenti hogy jobb az adott alaplap, akk az hogy lehet hogy az olcsóbb ASUS ROG STRIX B450-f alaplapnál van 3 zöld pipa, míg a drágább ASUS ROG STRIX B450-e alaplapnál pedig csak 1 zöld van??

2020. júl. 4. 02:33
 8/27 A kérdező kommentje:

az utolsó mondatokat ne is olvasd el, elnéztem :D

mert mindegyiknek f/e gaming a vége, én pedig a ROG Strix X470-F Gaming-et néztem b450-esnek :D

2020. júl. 4. 02:36
 9/27 anonim ***** válasza:
2020. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik oszlop tetején írja hogy melyik proci melyik kategóriába esik.

Nekem az az érzésem hogy te mindenáron meg akarod venni a strixet - ha ez a helyzet tégy úgy, senki nem akar meggyőzni arról hogy mire költsd a pénzed. A kérdésre választ kaptál már igazából az első válasszal, a hasonló árú msi praktikusabb választás, akkor is ha nincs nagyobb fogyasztású procira szükséged.

2020. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!