Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok ha bejön ez a...

Mit gondoltok ha bejön ez a 3000-es széria az nvidia-nál (Ampere) akkor a mostani rtx 2000 széria rá lemegy vagy ne is reménykedjek?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:

*széria ÁRA lemegy?

Bocsánat az elírásért

2020. júl. 3. 21:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább eltűnik az előző generáció, minthogy sem lemenne az ára. Valami ilyesmi volt akkor is, mikor bejött a 2000-es széria, így szép lassan eltűntek a 1080Ti és társai kártyák.
2020. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 The Dead and Dreaming ***** válasza:
Részben egyet értek az első válaszolóval, hogy inkább eltűnik a piacról, mintsem lemegy, de addig a pontig ameddig mondjuk csak kijön egy csúcs kategóriás kártya ami iszonyat pénz, nem fogja befolyásolni azt átlagos kártyák árait. Nyilván, ha jön majd az RTX 3060, 3070 akkor a 20xx széria el fog kopni és igen, talán kicsit olcsóbb is lesz. Ha megnézed a 10xx széria is inkább kikopik, mintsem lényegesen olcsóbb lenne, mint egy 16xx. Bár mostanában annyira nem nézegettem, de amikor néztem majdnem egy árban volt pl egy 1050 és egy 1650. Szóval egy szó, mint száz.. lényeges árcsökkenés nem várható, inkább kifutnak. (Bár nem vagyok tisztában, hogy milyen RTX 3xxx szériás kártyák jönnek még a 3080-on kívül.)
2020. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt másképp látom. A mostani generáció váltás élesebb lesz, mint előtte. Az új széria ez esetben komoly gyorsulást is hoz (semmi nem biztos csak ha kijött), ezért pár héttel a bemutatásuk után olyan 10-15% os árcsökkenés lesz a 20-as szériánál. Mivel 30-40% os gyorsulást vizionálnak, kénytelenek lesznek árakat csökkenteni valamelyest, különben a piac beáll. Senki nem fog 20 as szériát venni, mert nagyon nem éri majd meg azért a pénzért.

a 10-es ás 20 as széria közt minimális különbségek voltak. Az rtx lényegében még ma is egy felesleges plusz, nem sok minden használja ki, és az is rengeteg teljesítményt elvesz. Pci express 4.0, dlss 2.0, 7-5nm.

A dlss 2 is használható lesz, hiszen már nem csak 5-6 játék támogatja, hanem univerzálisan használható majd. Ezáltal, a 4k is elérhetővé válik végre és nem csak izomból.

Szóval az előző generációnál jóformán csak névcsere volt, most viszont nagyon komoly változások is lesznek.


Persze csak ha igaz, amit a tech cégek fantáziálnak. Kitartás, nemsokára megtudjuk. :)

2020. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamennyivel biztos de nem kitudja mennyivel. Szerintem a mostani RX 5000 kártyák ára jobban le fog menni mivel azok alig 1 éve jöttek ki szemben az RTX 2000 el amik lassan 2.


Az RX 500 széria is sokkal jobb ár érték arányú lett a 2000 széria után a GTX 1000 hez képest

2020. júl. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ampere miatt nem fognak csökkeni az árak, főleg hogy első körben úgyis csak a csúcs kártyák jelennek meg, az nem fogja lenyomni a 2060, 2070-ek árát, simán csak kikopnak, mert leáll majd a gyártásuk.

Aminek hatása lehet, az az rdna2-es kártyák megjelenése, de lehet arra is egy super sorozattal fog válaszolni az nvidia. De mivel nagyjából egyszerre jelennek meg, és a cégek nyilvánvalóan ismerik már most egymás kártyáinak a teljesítményét, be is tudják árazni őket meglepetések nélkül. Szóval valószínűleg minden lesz, csak árcsökkenés nem sajnos.

2020. júl. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!