Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minek van RTX támogatás a GTX...

Minek van RTX támogatás a GTX (1070, 1070 Ti, 1080, 1080 Ti) szériának, hogyha nem bírják, mert irdatlan lassú lesz tőle a játék és konkrétan: használhatatlan (pl. Metro Exodus)?

Figyelt kérdés

Vagy létezik valami külső program, ami kell az RTX-hez?


Nem értem...


2020. júl. 4. 05:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezért adták ki az RTX sorozatot, mert gondolom azok kezdik bírni, ha igaz, de akkor minek van támogatva a GTX sorozatban is, ha behal benne a kártya, mert olyan lassú lesz tőle a kép?
2020. júl. 4. 05:39
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak azért jött létre hogy pascal kártya tulajok is élőben láthassák milyen látványban lehetne részük és hátha majd ez motiválja őket hogy turingra fejlesszenek. Én kipróbáltam a Controlt GTX 1080 al. Pár részen egész játszható volt de ahhoz képest hogy ezt tartják az egyik legjobb ray tracelt játéknak engem annyira nem nyűgözött le. Egyedül az irodai részeken volt igazán király számomra ahol sok volt az üveg
2020. júl. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan mi változott, mert én észrenem vettem semmi különbséget Metro Exodus-nál. Annyira minimális, hogy szemmel észre nem vehető, csak erre rá lefelezi a teljesítményt. Ami futott 90 FPS-sel most fut 45-tel legjobb esetben...


Szerintem annyira felesleges az egész. Egyedül az RTX-en belül annak a DLSS-nek van valami értelme, mert az egy élsimítási fajta, mint az SSAA vagy az FXAA, MSAA stb.

2020. júl. 4. 05:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Megjelentek olyan tükröződések amik normál esetben nem meg talán életszerűbb árnyékok. De rengetek helyen mint pl egy nagyobb nyíltabb helyen szó szerint semmi különbség nem volt és mégis ilyen 10 FPS re bezuhant
2020. júl. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még az RTX kártyák sincsenek azon a szinten, hogy érdemes legyen beáldozni az FPS-t a raytraceing-ért. Egyszerűen nincs akkora minőségbeli ugrás ami megérné a kevesett képkocka/másodpercet, mivel a statikus (nem mozgó) dolgokon eddig is volt raytraceing, csak épp nem valósidejű, hanem textúrákra "égetett". Ez a dolog most még csak ilyen parasztvakítás szintjén van, nincs olyan ember aki ne a plusz FPS-t választaná a minimális és gyakran szinte nem is létező minősgébeli ugráshoz képest.


Hogy miért lehet engedélyezni GTX kártyákon is? Marketing. Ennyi.

2020. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az, még a zRTX kártyáknál is fele FPS van, orbitális az egész. DLSS nem tudom mennyit kajálna be teltesítményből.
2020. júl. 4. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
A DLSS nem kajál az pont hogy leveszi a terhet főleg a 2.0
2020. júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem még az lenne, hogy a jövőbeni PC játékoiknál az RTX ugyanennyi teljesítményt fogyaszt vagy lehet kevesebbre számítani az 1070-nél?
2020. júl. 6. 10:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Régebbi hardveren tuti kíméletlen lesz az RTX a jövőben is. Újabb hardvereken, amik támogatják a Raytracing technológiát, azoknál lehet, hogy idővel javul a helyzet. A következő generáció már biztosan jobban fogja bírni ezt a Raytracing-humbugot és kis szerencsével az előző RTX generáció is kap kis optimalizálást, hogy jobban bírják.
2020. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Új technológiánál mindig ez van, az első generáció messze a legszarabb, és vagy épp hogy, vagy egyáltalán nem használható. 3-4 generáció és jó lesz, ez teljesen normális. Azért engedélyezték idővel pascalon is a raytracinget mert ment a sírás hogy miért kell ehhez új kártya, amikor a pascal is gyors.

De amúgy raytracing messze a legszámításigényesebb feladat grafikailag, ma ezekkel a kártyákkal valós időben tudsz 2005-2006 körüli, offline render minőséget futtatni, ez minden, csak nem "humbug".

2020. júl. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!