Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bátyámnak kb ugyan olyan gépe...

Bátyámnak kb ugyan olyan gépe van mint nekem, sőt az övé kicsit gyengébb de mégis jobban működik? Miért lehet ez? 16/f

Figyelt kérdés

Az bátyámé:

i7-8700 @ 3.20GHz

16GB DDR4 ram

Samsung SSD 970 EVO 500GB (m.2)

ASUS PRIME B360M-A alaplap

integrált grafika


Enyém:

i7-8700 @ 3.20GHz

16GB DDR4 ram

Samsung 970 EVO PLUS 1TB (m.2)

ASUS PRIME B360M-A alaplap

MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G


Az ő konfigja régebbi, asszem 2 éves. Ő megvette az alkatrészeket, saját magának rakta össze, telepítette fel.

Én összerakva, feltelepítve vettem fél éve.


Nekem gyakran másodpercekre lefagy, mondjuk ha szól a zene az is beakad, aztán utána megy tovább. Játékokat persze gond nélkül viszi. Néha totál belassul a rendszer, várni kell mindenre.


Neki tele van minden szeméttel a rendszer, kb sosem kapcsolja ki a gépet éjjel nappal megy neki, böngészőben folyton 15-20 ablak megnyitva neki.

Március óta itthonról dolgozik, szóval most egész napokat a gép előtt ül és dolgozik rajta, és neki rendesen bír mindent.

Ő semmi külön vírusirtót nem tett bele, az alap Windows-os cucc van neki, nekem eredeti ESET Smart Security Premium van.

Neki a Win 10 Pro sem eredeti, én meg eredeti Win 10 Home-al vettem a gépet.



2020. júl. 4. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy egy Windows újratelepítés megoldaná. De az is lehet, hogy ő a BIOS-ban is állíthatott valamit, ami által stabilabb.


Az alaplapra ránézni is szörnyű. Se a VCORE VRM, se a SoC VRM-n nincs hűtés... hőmérsékletek rendben vannak?

2020. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyanúsak nekem azok a befagyások. Ez valamilyen hardveres probléma lehet. Én legutoljára akkor tapasztaltam ilyet, amikor a HDD-kábelem megadta magát. (Igen, az is tönkre tud menni. :D)

... vagy egyszerűen szétbarmolódott valami a Windowsban. Nem ritka jelenség... főleg, ha állandóan rendszergazda módban használod.

De találkoztam olyan géppel, aminek egy BIOS reset oldotta meg a hasonló problémáját.

Az egyébként, hogy folyamatosan mennyit megy a gép, irreleváns. Már jó ideje folyamatos üzemre lettek tervezve a gépek, sőt, van, hogy a folyamatos üzem jobb, mint a ki-be kapcsolgatás.

A megnyitott böngészőfülek száma sem jelent semmit...

2020. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bios ugyan úgy van neki beállítva mint nekem, de neki valami öregebb verzió van fent.

Ramokat teszteltem már, SSD-t is, ezek közül mindegyik rendben van.

Windows-hoz meg beállításaihoz nem igazán értek, én csak felhasználó szinten vagyok :D

2020. júl. 5. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!