Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépház választás,...

Nacsaaa kérdése:

Számítógépház választás, segítség?

Figyelt kérdés

Üdv! Segítséget szeretnék kérni gépház választásban. A mostani eléggé megviselt és nagyobb alkatrészek már nem férnek bele. Egy olyan házra lenne szükségem ami működés közben se melegszik fel nagyon/hidegebben tudja tartani a többi alkatrészt a mostanihoz képest. Nem nagyon szeretem, ha "csicsás" úgymond teli van rakva RGB ledekkel, de az se baj ha van rajta egy kicsi. Illetve az NZXT H510-ről szeretnék vélemyéket kérni ha lehetséges. Jelenleg ez a ház tetszik a legjobban, de nem tudom, hogy jó választás lenne.


[link]


Köszönöm a segítséget!



2020. júl. 5. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ez egy jó gépház. Hasonló árkategóriában ezen kívül még a Be quiet! Pure Base 500 és a Fractal Design Meshify C házakat tudom leginkább ajánlani.
2020. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a házat, de neten megnéztem hogy mekkora a súlya, és 6.6 kg-ot ír. Nekem a régi gépházam Akyga gyártmány volt, az pont 6 kilót nyomott üresen és olyan szinten volt gyenge anyagból, hogy mikor beraktam előre 8 darab HDD-t és egyszer a hátuljánál fogva emeltem meg akkor elhajlott az egész ház annyira, hogy miután leraktam a földre csak 3 lába ért le, billegett is mint a fene. Szóval én csak akkor tudnék ilyesmi házat ajánlani, ha meg tudod nézni személyesen hogy mennyire van papír anyagból.

Amúgy én nemrég vettem Jófogáson egy régi, a gyártási száma alapján 2002-es gépházat. Ez 1-es vaslemezből van mindenhol, üresen 18 kg-ot nyom. Régen az összes ilyen volt, csak mára már kispórolják belőlük az anyagot. Ezzel nincs olyan problémám, hogy el akarna hajolni. (Ja, és átvételnél a régi tulaja még az eredeti számlát is meg tudta mutatni, 2005-ben 7 ezer Forintért vette ezt a házat újonnan, számítógépes szaküzletben. Most meg a 30 ezres is nagyságrenddel gagyibb ilyen téren.) Röviden: ha engem kérdezel, és jó házat szeretnél venni, akkor vegyél egy régi nehéz monstrumot, az örökös lesz.

2020. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

2#


Hülyeség, NZXT garancia a minőségre.

2020. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Lehet. Elhiszem ha mondod, mint írtam nekem nincs vele tapasztalatom. De minőségi úgy tud lenni ilyen kis súly mellett, ha valami spéci pl. titánium ötvözetből készíti a gépházait, mert sima alumíniumból vagy acél lemezből ilyen tömeg mellett szinte kizárt hogy masszív legyen.
2020. júl. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A be quiet is nagyon szép, de azt olvastam róla, hogy a microatx-es lapokat nem lehet megfelelően odacsavarozni a házhoz, és a jövőben beleszeretnék rakni egy nagyobn videókártyát. Viszont nem biztos, hogy igaz az állítás. Ti melyiket választanátok?
2020. júl. 5. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 Nos, nekem aztán tuti nekem nem kéne akkora monstrum... Alig bírnám megmozdítani, ha mondjuk tisztításra kerülne sor vagy bármi. Egy jóval könnyebb ház is, ha jól megpakolod hardverekkel, már elég nehéz tud lenni.

Arról nem is szólva, hogy 2002-ben teljesen mások voltak az elvárások egy házzal szemben mint ma, akár szellőzést, akár tápegység elhelyezését, kábelek elrendezését vagy bármi mást illetően. Oké, ez a számítógép leglassabban avuló része, de azért na... Persze, kinek mi.

Az Akygát meg hagyjuk, a létező talán legsilányabb PC-s márka... Úgy aránylik az NZXT cucokkhoz, mint a Trabant a Porschéhoz kb.

2020. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!