Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a hibája az alaplapna...

Mi lehet a hibája az alaplapnak, ha ilyen jelenséget veszek észre rajta?

Figyelt kérdés

Az van, hogy elég öreg a deszka (kb 2008 as) és újabban azt vettem észre hogy már 1 évet se bírnak benne a 2032 es elemek és elfelejt mindent a BIOS áramtalanításkor. A fura az, hogy az elem feszültsége rámérve nem tűnik olyan vészesen kicsinek (2,9~3 V) és ez mégse elég neki. Igaz egy új elemé pár tized V al több, de nem jó h félévente cserélgetni kell ezt benne.

Mi lehet az oka? Valami komponens(ek) elfáradt(ak) rajta? Kondik esetleg?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 7. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem az ugrik be, hogy elhajlott vagy korrodálódott az elem csatlakozója.
2020. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valóban letört egy darab az elem foglalatban lévő fémfülből, de az már baj lehet, hogy kisebb felületen érintkezik?
2020. júl. 7. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát lehet... átmeneti ellenállás megnőhet.

meg terhelés esetén beeshet az elem feszültsége.

ha érzel magadban affinitást forrasz rá az elemtartóra vezetéket és egy új tartóba kösd az elemet ami biztosan jól érintkezik.

vagy csináld azt ami az én gépemben volt: egy 2-es elemtartót forrasztottam rá és két db AA-s cerkaelemről ment az alaplap :D

2020. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kondenzátorok (elsősorban az elektrolitok és tantálok) előbb-utóbb "elfáradnak", de ez általában nem 10, hanem 20-30-40 év alatt szokott bekövetkezni. Ettől függetlenül lemérheted, hogy mennyi a kapacitásuk, és ha számottevően csökkent, akkor cseréld ki!

A gépek folyamatosan üzemelnek, vagy nincsenek áram alatt? Ugyanis ha nincs üzemben, akkor a gombelem gyorsabban merül.

2020. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elemtartó oldalán a körmök csak a fizikai rögzítést végzik, a nagyjából az elem harmadáig, feléig beérő kar dolga az elektromos csatlakozás. Ennek a végén vagy egy kis gömb vagy egy rugalmas lemez kell legyen, ez biztosítja a megfelelő érintkezést. Ha ez letört, akkor bizony nagyobb ellenállással kell számolni, azért merülhet olyan gyorsan. Faragtam én már kombinált fogóval atomi hegyes tűt, a látszat csalhat az érintkező felületek nagyságában.

A legbarbárabb megoldás, hogy hozzá forrasztod az elemet a kar végéhez, de ez a legveszélyebb is. Ha felrobban az elem, akkor nemcsak a lapban tehet kárt, de benned is.

2020. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak akkor kapcsoljuk fel az elósztót amire kötve van, ha használjuk, am nincs áram alatt.

Ez a 2 AA-s elemtartót beépítünk megoldás tetszik, lehet alkalmazni fogom :)

2020. júl. 8. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!