Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen gyenge laptopra milyen...

Ilyen gyenge laptopra milyen oprendszert ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már bánom, hogy ilyet vettem, mert netezésen kívül nem sok mindenre jó. A processzor nagyon gyenge benne Intel Dual Core Celeron N2815.


A laptop adatlapja: [link]



2020. júl. 9. 08:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg RAM bővítésre érdemes volna költeni, vagy nem sokat javítana rajta? 2GB RAM van csak benne.
2020. júl. 9. 08:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha jól látom az ajánlott Windows 8.

A 8.1-et még támogatják és nem nagyon tudok rá mást ajánlani.

Ahol az XP elfut ott a 7/8.1 is. Ebből a 7 már nem támogatott.

Én magam is használok még 8.1-et és csupán frissítés közben eszi meg a 2GB RAM-ot. Meg persze a sok megnyitott ablak és játékok mellett.


4GB RAM-mal már meg lehet kockáztatni a Windows 10-et.

Bár a 2004-es verzió sokat javított a boot időn HDD-ről.

De a laptopokban általában csak 5400RPM-es szokott lenni.

2020. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már a processzora siralmas. Bocs az őszinteségért, de ez 4 gigával is csak levélnehezék lesz. Ettől függetlenül belerakhatod, meg egy ssd-vel is lehetne próbálkozni, de csodát ne várj tőle.
2020. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
HDD ---> SSD
2020. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami lájtos linuxot megpróbálhatnál. Lubuntu, Xubuntu, Linux Mint XFCE. Ezek 2 giga rammal már elmennek.
2020. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatalkozok #5höz.

Tapasztalataim szerint Xubuntu-nak már 512 MB RAM is elég a döcögéshez. 2 GB RAM már bőven elég nekik. És biztos, hogy jobbam, stabilabban fog futni, mint a Win. :)

2020. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint XFCE. Azzal még elboldogul, de egy SSD erősen ajánlott, mivel ezt később átteheted majd a következő gépbe is. RAM terén egyáltalán lehetséges lenne bővíteni? Ahogy utánanéztem a gépnek, több helyen is írták, hogy forrasztott RAM van a gépben, ami viszont bővíthetetlen.
2020. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, forrasztott ram van az alaplapon, de van egy memóriafoglalat is, ami ha üres, akkor lehet még bele ramot tenni. Kérdés, hogy az alaplap mennyit kezel.
2020. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én erre a gépre egy forintot se költenék.
2020. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!