Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legerősebb processor...

Melyik a legerősebb processor 1 szálon?

Figyelt kérdés
Tervező programmal lenne használva. (Csak egy szálat tud a program használni.) Van olyan megoldás 400-500 euroig ami jobb mint egy i7 6700. Eddig az i7 10700K processort találtam. Tudtok valami jobbat ajánlani?

2020. júl. 9. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima k nélküli procid van? Ha nem, akkor esetleg kikapcsolhatnád a ht-t és pár magot, arra pedig rátuningolhatnál. Nem tudom mennyire erős az a proci a skylakedhez képest, de a nanométerből kiindulva lehet egy k-s skylake hozná tuninggal az új proci szintjét vagy egy kevesebb magos kabylake proci.
2020. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a HT már kivan kapcsolva. Mindenkép új gépet kell venni mert az egyik megadta magát. Tuningolással nincs kedvem foglalkozni, föleg nem céges gépen.


még ezt találtam ami jonaktünik

[link]


De ezek szerint nincs olyan seria ami az egymagos teljesitményre van kihegyezve.

2020. júl. 10. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Ne userbechmark alapján tájékozódj, konkrét teszteket nézz. Az egyszálas teljesítmény 10+ éve nem fejlődött érdemben, egy második generációs i7 re kb 50 százalékot ver rá egy 10. generációs egyszálas teljesítményben, ez nem is fog változni a közeljövőben - meg nem is kell neki, épp itt az ideje hogy mindenki megtanuljon több szálra programozni. Ez nem úgy működik, hogy mire lesz "kihegyezve", összehozzák amit tudnak magonként és kész, akkor ugrana meg az egyszálas teljesítmény ha hirtelen 5 ről 6-8-10ghz en járnának a procik, de ahhoz hogy ekkora órajelet el tudj érni annyival nőne a fogyasztás hogy nem csak hogy hűteni nem tudnád, de az alaplapod is leégne, és azt is megkockáztatom hogy egy 1500 wattos táp is messze kevés lenne. Nem praktikus, nem lesz ilyen, a fejlesztőnél kell hőbörögni hogy használja ki a rendelkezésre álló erőforrásokat, nem a cpu gyártónál hogy írja felül a fizika törvényeit.
2020. júl. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gyártó azt mondta ez van. Egyenlőre nem tervezik újra írni az egész programot. Jelenleg is normálisan megy csak probáltam volna optimalizálni.
2020. júl. 15. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Van bizony: a 8600K (!) úgy húzható hogy az istentelen. [link] olcsó is ráadásul, vehetsz hozzá Deepcool Assassin III vagy Cryorig R1 Ultimate hűtőt a maradék pénzből, kelleni is fog ha meghúzod 5.2GHz-re.
2020. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!