Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Halk vízhűtés, létezik?

Halk vízhűtés, létezik?

Figyelt kérdés
Halk vízhűtést keresek. Fx-8350-et szeretnék húzni, de egy halkabb verziót keresek, mert olvastam pár vízhűtésről, hogy nem igazán halkak. Ajánlotok nekem párat?

2020. júl. 10. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
coolermasterem volt, ami nagyon halk volt, igaz kb csak 35k volt :D
2020. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Én vájt fülű vagyok, több vízhűtést szerettem volna használni, de számomra mind hangos volt.

Idegesített a víz áramlása, meg a szivattyú moraja.

2020. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Ez esetben épített kéne, az ilyen előre összerakott kompakt vízhűtéseknél nem igen kivitelezhető a csendes hangszínt.(meg hát a jó teljesítmény/ár arány sem feltétlen)

Az meg nem biztos hogy megéri neked, esetleg léghűtést egyedi profillal?

2020. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Az AIO-k nem csendesek, főleg ha nagy hőt kell leadniuk.

Egy egyedi ápítettel jobban járnál, valami böhömnagy radiátorral amire 20-30 centis ventilátor(okat)t raksz.


de léghűtéssel is lehet jókat csinálni, például blower (radiális) ventilátort alkalmazva. Meg alaposan megtervezni az áramlást és 3d nyomtatóval légjáratokat kialakítani, stb.

2020. júl. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
#4 ez mind igaz, de egy fx8350 re..? Mármint, ez annyiba kerülne mint egy komplett platform váltás(1600AF, olcsóbb lap, 2x8gb) ami magonként 60+ százalékkal, 12 szálon meg több mint kétszer olyan gyors, és bőven elég lenne hozzá egy kisebb léghűtő is. Hacsak nem maga a tuning a cél persze, függetlenül attól hogy praktikus-e.
2020. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Árat nem mondott a kolega, ezért mertem nagyot álmodni! :)
2020. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
De amúgy a léghűtéshez tényleg nem ostobaság a külőn légcsatorna. Be lehet vezetni a hideg levegőt kintről és ki lehet vezetni a meleget anélkül, hogy felmelegedne, vagy mást felmelegítene a gépen belül
2020. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azon is, hogy új alaplap + ddr4 ram + valamelyik ryzen 5. Lehet jobban megéri, ha ráadásul el is tudom adni az alaplapom, ramokat, és a cpu-t egy új setup mint egy drága vízhűtés.
2020. júl. 11. 12:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!