Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre megy a garancia a...

MorT1999 kérdése:

Tönkre megy a garancia a számítógépemre ha kicserélem a videókártyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem rég vettem egy gépet és szeretnék venni bele egy másik videókártyát mert hát ami van az nagyon gyenge. Ez tönkre teszi a garanciát? (Imperiumos pc)

2020. júl. 11. 18:53
 1/8 anonim válasza:
76%
Szia! Nem, nem veszik el a garancia, kivéve ha szerelés közben valamit elrontasz, de olyankor is csak az adott alkatrészre veszik el a garancia.
2020. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ohh.. Ez gyors válasz volt köszönöm.
2020. júl. 11. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Én viszont megcáfolom ezt: vettem egy számítógépet, a gépház le volt címkézve és ha megbontottam volna, elszakadt volna a címke.

Külön fel is hívták a figyelmemet rá, hogy akkor elveszik a fél év garancia (ez használt gép volt) - szóval nem mindegy, milyen gépról beszélünk, igen, lehet, hogy elveszik a garancia.

2020. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

jaja nézd meg a házat, csavarokat!

ha van matrica akkor bukod

ha nincs akkor az alkatrészek szerinti gari van.

2020. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Volt már olyan gépem, ami le volt matricázva (ez különösebben nem érdekelt engem :D), most pedig egy olyan gépet használok, amin nincs matrica. Szóval nézd meg, hogy van-e rajta, és ha van, és szétszeded, akkor elbukod a garanciát. Ha pedig nincs, akkor az alkatrészes garancia van, amit a kollégák már leírtak neked.
2020. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha van ilyen matrica akkor van lehetőség arra hogy beviszem hozájuk és ők cserélik ki? Mondjuk ezt legjobb lenne tőlük meg kérdezni.
2020. júl. 11. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen esetben(ha van matrica) ez úgy szokott működni, hogy visszaviszed a gépet és ők intézik a szerelést, a végén pedig raknak rá új matricát.

Felháborító egyébként hogy ezt a szart lehet érvényesíteni, főleg ha fizetsz hosszabb garanciáért - komolyan azt várják, hogy 3-5 évig ne is takarítsam ki a gépet? Az amerikai fogyasztóvédelmi törvények összességében sokkal rosszabbak mint az európaiak, de annyi eszük még nekik is volt hogy ezt ne engedjék - matrica ott is van, de semmi nem történik ha leszeded.

2020. júl. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kérdezd meg tőlük e mailben(hogy legyen nyoma), hogy kicserélheted-e a videokártyát garanciavesztés nélkül.


lehetséges hogy engedik

2020. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!