Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik 120GB M.2 SSD vegyem?

Melyik 120GB M.2 SSD vegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két 120GB M.2 SSD-t ajánlottak rendszer meghajtónak.


Ezt


[link]


és ezt


[link]


Melyiket vegyem meg? Vagy esetleg mást javasoltok, hasonló árban?


Köszönöm!


2020. júl. 13. 08:21
A kérdező szavazást indított:
Apacert vedd meg.
Gigabytot vedd meg.
Másikat vegyél, kommentben írom is, hogy milyet.
4 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Egyiket se, mert ez kicsi, a frissítések folyamatosak, hogy fognak rajta elférni? Vegyél minimum 250 gigásat, nem lehet olyan sokkal drágább.
2020. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyes, kérlek ne etess már hülyeségekkel, most is egy 120-ast használok, Windows 10 64-hez, minden frissítés megy fel rá, és 75GB szabad helyem van, pedig még a levelezés is a rendszer SSD-ről megy, ami plusz 5GB, a néhány telepített programról nem is beszélve. Miért szólsz hozzá, ha nem értesz a dologhoz?
2020. júl. 13. 09:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak rendszermeghajtónak (+egy-két esport game, LoL, Dota akármi) bőségesen elegendő a 120GB SSD is. Ahogy kérdező te is írod, marad simán 75GB szabad hely úgy, hogy minden program SSD-n van mindemellett. Az viszont tény, hogy a Creators update az olyan -20-50GB és foglal le egy darabig, mert a Windows.old mappában ott csücsül az előző rendszer verzió visszaállítási pontja. Persze ez csak átmeneti, ha minden stimm törölhető is (vagy épp felhasználható, ha nem jó valami), szóval igazából mindegy.
2020. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hármas, köszi, de választ nem kaptam, melyik SSD legyen? Egyes annyira elvitte a hülyeség irányába a kérdést, hogy a lényegre meg nem kapom meg a választ.
2020. júl. 13. 09:17
 5/13 anonim ***** válasza:

#3 vagyok megint. Jut eszembe, az opciók amik szerintem jobbak:

120GB: [link] - ez a legjobb 120GB-os szerintem a kínálatban. Tuti jobb, mint az általad linkeltek, 4K Read/Write és szekvenciális Read/Write is gyorsabb. A TBW-értékről konkrétat nem igazán találtam, a Gigabyte-nál mellékesen megjegyezve van odaírva, hogy "100TB TBW vagy 3 év élettartam, amelyik előbb bekövetkezik", az Apacer-nél semmi, Az XPG-nél pedig 60TB. De minden másban jobb, és így is sokáig fogja bírni.

240GB: [link] - tudom tudom, 120GB-ot írtál, de ez még relatíve beleesik az árkategóriába, amit körvonalaz az általad linkelt kettő SSD. Ez minden tekintetben messze jobb, mint amelyekről eddig szó volt (beleértve az XPG-t is).

2020. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
(Megint én: nem láttam, hogy közben írtál ide. Akartam választ írni mindenképp, csak néha én is eloffolódok :D Sry, hát ott a válaszom.)
2020. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A helyről annyit, hogy a (Windows) tabletemben 32GB tárhely van, ebből 10GB szabad. Nincs rajta komolyabb játék.

Az Apacer jobbnak tűnik egy kicsit, de nem lehet nagy különbség. A Gigabyte meg 8GB-tal nagyobb.

2020. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és főleg 3-5-6-nak! Adata az tényleg jó. Mondjuk ez kicsit drágább, mint amit terveztem, de legalább 60 hónap garancia van rá. Mivel már így is ráköltöttem 350 ezer forintot a kibszott gépre, ez már nem oszt nem szoroz. :)
2020. júl. 13. 13:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha már nem oszt nem szoroz, akkor elgondolkodnék azért a 240GB-os Kingston-on. Én egy SX 8200 Pro 256GB-ost vettem az Adata-ból így utólag, előtte egy Kingston UV400 120GB volt. Sosem futottam ki a helyből nem az, csak a nagyobb tárkapacitás megsokszorozza a várható élettartamot, hisz míg a Kingston-onmál 50TB TBW értéket adott meg a gyártó, addig ez a 240GB-os Adata-mnál (dupla méretű csak) máris 160TB, szóval eléggé hosszútávra beterveztem na. Az sem elhanyagolható szempont, hogy így bőven akadna helyed egy-egy akár nagyobb játékot is SSD-re rakni, amit épp tolsz és aminél számít, hogy SSD-n van-e vagy sem (majd letörölni ha úgy alakul és másikat a helyére rakni). 120GB-ra meg szűkösen rámenne egy mai játék (hacsak nem foglal 100GB-ot).
2020. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem oszt nem szoroz és ilyen géped van akkor 1 terás ssd-t vennék azok se rosszak. Aztán minden játék mehet azon. ;).
2020. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!