Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség AMD Ryzen 5...

Mi a különbség AMD Ryzen 5 3550h és AMD Ryzen 5 3600 között?

Figyelt kérdés
A 3550h csak laptopokba való és 4 magos a 3600 pedig 6 magos, ha jól találtam róla, de milyen különbség van még? A kérdés oka: Win 10hez xboxnál a 3550h van megadva rendszerkövetelményként.

2020. júl. 13. 09:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az userbenchmark úgy működik,hogy letöltesz egy benchmark programot (mindenki ugyan azt használja,ezért összehasonlíthatóak) és futtatod,az eredményt feltölti és ezekből az adatokból ad egy pontszámot. A kérdőjelekre kattintva részletesen leírja,hogy adott típusú értéket mi szerint súlyoz. Azért,hogy a valós élethelyzetekhez minél közelebb legyen. Gaming ben meg desktop értékben ugyan az a kettő. Egyébként ha rákeresel teszteknél,hogy i5 8400 vs ryzen 3600 tényleg nagyjából egy szinten vannak. Workstation értéke 9% -al magasabb. A klasszikusan több magot/több szálat optimálisan kezelő alkalmazásoknál jön csak meg az előnye a ryzen -nek. pl. tömörítés, rendering. De pl. virtualizáció tekintetben az intel jelentősen jobb eredményeket hoz. nézz meg egy android emulátort. Vagyis válogathatunk a tesztek között úgy,hogy vagy az egyiket vagy a másikat hozza ki jelentősen jobbnak. Szerintem pont emiatt korrekt az userbenchmark mivel egy rakás fajta paraméterrel dolgozik és életszerűség alapján súlyoz. Egyébként megnéztem a Ryzen 3600 vs i5 8400 at userbench en és a sebességét többmagos/többszálas környezetben már +28% al gyorsabbra értékelte az AMD esetén.

"a tuningolt 3600 nyilván egy szinten van a 9400 elődjével."

az oldal lapján a tuningolt Ryzen 3600 40% al gyorsabb mint a nem tuningolt i5 8400. Single core esetén ~19% al gyorsabb a tuningolt 3600 mint a nem tuningolt i5 8400. Az userbenchmark oldal bőségesen részletezi a számítási módszereit. Memória sebességnél is táblázatot lehet kérni különböző típusú ramokra az adott processzor esetén. Többnyire nem firssen telepített üres windowsokon készülnek az user benchek. Kevésbé steril mint pl. az újságírói tesztek.

2020. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A UB problémája nem szoftver hanem inkább az abból kapott eredmények összesítő kiértékelése. Ez meg a alsóosztályos sértegető kommunikáció az AMD termékekről vagy az oldalt kritizálókról. Emiatt van tiltólistán vagy levegőnek nézve több nemzetközi közzöségben.

Szóval tökéletes arra, hogy megnézd egy adott fajta teszten mit tud két termék, de ha angolul olvasnál véleményeket, mint minden hasonló esetben, fenntartásokkal kezeld azt és keress más forrásokat is. Nem írnak hülyeséget, csak sokszor nagyon nem professzionális módon van megírva és süt belőle a fanboyság.

2020. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Ez meg a alsóosztályos sértegető kommunikáció az AMD termékekről vagy az oldalt kritizálókról. "

Nem tudom,hogy ez nekem szólt e de nekem speciel ryzen 3600 -am van :) Az oldal megvédése részemről meg annyi,hogy a mérési és pontozási módszerük szerintem korrekt. Tökéletes módszer meg úgy sincs, valakinek a) a fontos a másiknak mg b) .

Az anandtech es cpu összehasonlítóban is kb az jön ki mint az UB-n. Játékok esetén egykét esetet eltérve pár % az eltérés framerate-ban (gaming UB-n ha jól emlékszem 86-86% volt). Illetve a workstation jellegű kevésbé általános feladatoknál meg a ryzen jobb annak függvényében,hogy az adott alkalmazás mennyire tudja kihasználni a több szálat. Úgy,ahogy az UB is értékelte. Össze azért ne vesszünk ezen,mert eléggé huszadrangú a dolog. :)

2020. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!