Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megéri tuningolni...

Szerintetek megéri tuningolni az alábbiak szerint a laptopon vagy inkább jobb lenne egy új?

Figyelt kérdés

Van egy 6-7 éves Acer Aspire e1-570 laptopom. Portalanításra így is úgy is elviszem szervizbe. Jelenlegi konfigurációja:

HDD: 512 GB (20 GB szabad terület)

RAM: 4 GB DDR3

Processzor: Intel i3 1,8Ghz

Integrált Intel 1 gigás videókártya

Operációs rendszer: előtelepített Windows 10 (Windows 8-ról frissítve)


Azon gondolkozom, hogy tetetnék bele egy 8 gigás DDR3 ramot a 4 gigás mellé és egy 512 gigás SSD-t és arra tennék Ubuntut.

Az lenne a kérdés, hogy érdemleges gyorsulást tapasztalnék vagy túl lassú lenne a DDR3 RAM? Nezegéltem újat, amikbe 16 gigás DDR4 RAM van és van 512 gigás SSD-je, de ahogy látom 200+ ezer forintba kerülnek, a fenti tuninggal harmadáron meglennék, de dilemmában vagyok hogy a DDR3 alapokon van-e értelme tuningolni, ha van értelme, akkor a 4 gigás mellé mehet a 8 gigás vagy osszeakadhat/lassítja és jobb a 4 gigás inkább mellé (márka különbség valószínűleg lesz)?


Általában netezésre használom, ezen felül néha játszom régebbi NFS-ekkel, ezért is megfelelő nekem az Ubuntu (játéknál nagy lassulást nem tapasztaltam a HDD miatt, így a mostani Windows megmaradna csak játékra, a plusz RAM-ból profitálna ő is, a videókártya méretével és teljesítményével jelenleg nincs bajom, nem szempont hogy nagyobb legyen)



2020. júl. 15. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4GB melle plusz 4GB erezheto javulast hoz majd, tobb nem kell es folosleges is.

HDD helyett SSD, arra Win+igeny szerint Ubuntu. HDD masodlagos, ha van ODD vagy egyeb hely, ha nincs, akkor minel nagyobb SSD.

Grafikai teljesitmeny javulast nem tapasztalsz majd, keves az IGP es a CPU. Ez utobbi talan(!) cserelheto erosebbre, de nem gazdasagos.

Ebbol a gepbol ennyi hozhato ki.

2020. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld. A HDD-t benne hagyom az adatok miatt, az SSD-t az optikai helyére teszem, az optikait szerintem 2 éve nem használtam 🤣 4 giga RAM mellé a 8 giga ártani nem árt ugye, vagy csak osszezavarnáa méretkülönbség? +4 giga megér nekem extra kb 5 ezer forintot (kb ennyi árkülönbséget láttam 4 és 8 giga RAM között), ha 12 gigát engedi a rendszer és nem fogja vissza a rendszert.
2020. júl. 15. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 hatvanyaival szoktunk operalni, tehat 2,4,8,16,32,64,128,256 stb. A 12 gb ram nem illeszkedik, ez nem baj, de ha a 8as modul erosebb, mint a 4es, visszafogja a 4es max teljesitmenyeig (orajel, idozites). Tovabba valoszinu nem fog menni a dual channel regebbi gep eseten 8as modullal, es ez gyanusan regebbi. A dual mod szinten teljesitmenyjavulast hoz (2x4gb).

Az SSD 10x gyorsabb, mint a HDD, celszeru elsodlegesnek bepakolni, ratenni a rendszereket, a HDD meg beszerelokerettel mehet az ODD helyere adatoknak,ha van ra lehetoseg.

#1 voltam.

2020. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld. Akkor megy a 4 giga bele. Az SSD-t lévő Ubuntu rendszerről eltudom érni a HDD-n lévő fájlokat, azon az eredeti Windows meg lesz tartva és NTFS-re van formázva. Titkosítást nem használok, csak sima jelszó van a fiókokra, az asztalokon levő fájlokhoz hozzáférek?
2020. júl. 16. 07:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudlak meggyozni, hogy pocsekolas nem az SSD-re tenni a Windowst is? :)

Nem tudom telon leirni, miert nem praktikus amit tervezel, hosszu lenne. Elerheto lesz az ntfs amugy, a W asztal is, ha adsz ra jogosultsagot majd. Tobbit kesobb, ha nem kapsz addig valaszt.

2020. júl. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lesz azon Ubuntu, mivel az ingyenes, ha SSD-re Windowst teszek, ha jól tudom újra meg kell vennem a Windowst, törtet nem szeretnék, így napi szinten Ubuntut használom majd (ha jól tudom kisebb is a gépigénye, használtam munkába, így nem kell újra tanulni, gondolkoztam, hogy ha új laptop lenne, akkor ha nincs rajta Windows, akkor Ubuntu lesz), a kb 3 havi egyszeri NFS-re maradhatna a Windows a winchesteren, legfeljebb pihen. Az SSD-t többfelé partícionálom, így elképzelhető, hogy később kerül rá Windows.
2020. júl. 16. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha mbr install volt, es utolag teszel ra wint, nem indul el az ubuntu (forditva igen).

Wint nem kell ujra megvenni termeszetesen, tobb opcio is van a licensz teren, de migralni is lehet a meglevo rendszert.

Ha gpt install van, a hdd-n van egy rejtett efi particio, tehat kesobb sem veheted ki, arrol indit az ubuntu is (attol fuggetlenul, hogy ssd-n) van.

2020. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 A klónozás nem rossz ötlet, az lesz, el is felejtettem, ha megy így is a Windows Update akkor nem váltok Ubuntura 🙂 Mindenkit zöldelltem. Köszönöm szépen a segítséget 🙂
2020. júl. 16. 12:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyedul voltam "hatokor" ;)

Nincs mit!

2020. júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!