Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik tápot vegyem meg?

Melyik tápot vegyem meg?

Figyelt kérdés

Config: R5 1600AF + RX 580

[link]

[link]


2020. júl. 15. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kesobbiekben akarsz fejleszteni (akar egesz gepet kicserelni) akkor 650-es.

Erre a konfigra eleg az 500-as is

2020. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elegendő az olcsóbbik.

Esetleg pillants rá még az Enermax Revolution D.F. 650W-ra is, szintén kiváló tápegység.

2020. júl. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Morzsi007 ***** válasza:
Nem tudom, kicsit túl van tolva ez a tápos biznisz. Mostanság én is hardvercseréken estem keresztül és azt hittem kevés a tápom, sokat utána olvastam és az jött le, hogy az emberek 98%-ának elég lenne egy normális 400W-os táp. Csinálj egy PSU kalkulációt és meg fogod látni kb mekkora kellene. Persze úgy van az ember, hogy nem baj ha van tartalék, de inkább költs másra, felesleges 650W, amire ki tudnád azt használni , új konfiggal majd 5-10 év múlva, addigra csapágyas lesz.
2020. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"addigra csapágyas lesz"


Egy ventilátor csere nem nagy dolog, 3-4 ezer forintos tétel. Illetve félpasszív táp esetén nem is megy állandóan, így akár extrém hosszú ideig bírhatja. Azon kívül egy igazán jó minőségű táp 10+ évig is kiszolgálhat. A Seasonic egyes tápokra 12 évet vállal, és nem azért, mert teljesen meghülyültek.

2020. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Morzsi007 ***** válasza:

Nem nagy dolog, de egy idô után elfáradnak az alkatrészek is, és ha kiadok 30+ ezer forintot, nem fogok ventilátort cserélgetni. MŰKÖDJÖN.

Csak leírtam a véleményemet. Sokan pl a minősítésekkel sincsenek tisztában. (80 plus) Mindenesetre egy kalkulációt javasolnék vásárlás előtt, aztán eldönti mekkorát szeretne. Ha pénz nem számít vegye a nagyobbat.

2020. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Seasonic Focus GX 650 Gold 10 év garival, ezt már nem kell részletezni.



[link]

2020. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!