Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan USB-s hűtőventil...

Létezik olyan USB-s hűtőventilátor, amit PC házak belsejébe tesznek?

Figyelt kérdés

Gyárilag USB-s hűtőventilátort keresnék, amit a PC házak belsejébe tesznek hűtésre, csak nem 3 PIN-es hanem USB-s.


Próbáltam gugliba keresni, de nem igazán találtam, ezért is érdekelne h létezik-e ilyen.


Forrasztottam most itthon egyet, egy régi USB kábelből meg régi ventilátorból de elég gányul néz ki. Szebb lenne ha gyárilag ilyen lenne... router hűtésre kellene


Köszi.



2020. júl. 19. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Kétlem, hogy létezne, mert a gép belsejében hol találsz usb csatlakozót??
2020. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van USB ventilátor, de nem PC hűtésére, viszont azt írtad, nem is arra kell...

Talán innen az egyik megfelel:



[link]

2020. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2-es megválaszolta a kérdésedet, én inkább arra szeretnék reagálni, hogy egy routert akarsz vele hűteni. Nos régen rossz, ha egy routert hűteni kell. Ott valami nagyon nem jól működik. Az én routerem 7/24-ben megy kb 5 éve és nem kell hűteni. Szerintem ennek is utána kéne nézned.
2020. júl. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2020. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szirty ***** válasza:

Hogy akarsz PC belsejébe szerelt USB-s ventilátorral routert hűteni?

Benne van a PC-dben a router? :-o

2020. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 Te valamit nagyon félreértettél. Éppen azért kell neki az usb-s venti, mert kívül akarja a routert hűteni vele.
2020. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6: te érted félre:

"amit PC házak belsejébe tesznek?"

2020. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igen az árukeresős linket én is néztem, talán lehet onnan is jó az egyik aminek van talpa. Kérdés mennyire "tolja" a levegőt.


Lehet hülyén fogalmaztam... szóval egy ventilátort, amit a PC házak belsejébe tesznek hűtésre, csak nem alaplapi csatija van (3 PIN) hanem USB. Viszont akkor nem én vagyok a hülye h nem találok ilyet, mert nem létezik ilyen.

2020. júl. 20. 09:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Megjegyzés: USB = 5V

PC belsejében 12V ventik vannak. Routerek tápja is jellemzően 9-12V, csak elosztó kéne..


Viszont egy fektetett routert ha felállítasz függőlegesre, az már önmagában annyit javít a hűtésen mint egy ventillátor.

2020. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Apró, talán lényegtelen megjegyzés:

Én egy korábbi, a szolgáltató által elhelyezett HGW -t (amiért persze fizettem a szolgáltatás díját akkor is, de az eszköz nem volt az enyém, így nem is nyúlhattam bele) találtam túl melegnek (ami egyébként normális üzemi melegedés) kezdtem el egy ventilátorral hűteni teszt jelleggel, mert álló helyzetben is ontotta a hőt. Az eszközön volt USB port, így gondoltam, az USB -s tápellátású ventilátor alkalmazása meg is felel a célnak. Amikor a ventilátor fújta rá (oldalról az aljára, kb egy órája) a levegőt, akkor a HGW tetelje már nagyjából szobahőmérsékletű volt, vagyis az aktív hűtés sokat javított a hőelvezetésen. Ezért gondoltam, hogy a kérdező is csak javítani akar a passzív hűtéssel ellátott eszköz hűtésén, nem pedig arról van szó, hogy az eszköznek ténylegesen szüksége van aktív hűtésre. Az a HGW is jól elvolt utána még melegebb időben a ventilátor nélkül is, mindössze csak kíváncsi voltam, mennyit számít egy ventilátor...

2020. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!