Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SDD külső meghajtóra nem...

SDD külső meghajtóra nem tudok nagy fájlokat tenni?

Figyelt kérdés

Vettem egy külső SSD meghajtót, próbáltam rámásolni egy 6 GB-os fájlt és azt írja ki, hogy "a fájl túl nagy méretű a cél fájlrendszeréhez".


Ez mi? Lehet vele kezdeni valamit?


2020. júl. 21. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom FAT fájlrendszerben van. Formázd NTFS fájlrendszerre és fel fog menni a 6 GB fájl. A formázással el fog veszni minden adat, arra figyelj
2020. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyenben van, ma vettem :) Azt hogyan tudom megtenni?
2020. júl. 21. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Fájlkezelő. Jobb klikk az SSD meghajtóra és ott lesz a Formázás mint lehetőség
2020. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

FAT/FAT32 nem támogat nagy fájlokat. Lehetőség az NTFS, annál gubancok lehetnek az engedélyekkel, ha gépek között mozgatod, illetve lehetőség az exFAT, ami viszont akkor lehet bajos, ha média eszközre akarod dugni, ami nem ismeri. Tökéletes nincs, érdemes ismerni mindet, előnyökkel és hátrányokkal együtt, és mindig az éppen megfelelőt használni.


Lehet természetesen pl. Mac/Linux fájlrendszereket is használni rajta, de az csak akkor hasznos, ha olyan gépek között akarsz anyagot szállítani. Windows gép, tévé, DVD lejátszó, konzol stb. nem fogja tudni kezelni.

2020. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!