Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik programmal tudok EFI...

Melyik programmal tudok EFI telepítő pendrive-ot készíteni Windows 10-hez?

Figyelt kérdés
Lenovo miix 310 nem ismeri fel az uefit hanem helyette efit kér.

2020. júl. 24. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2020. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Microsoft oldaláról letöltöd a Windows 10-et akkor jár mellé a Media Creation Tool, amivel nagyon egyszerűen elkészíthető a bootolható pendrive. Ha Windows 10 ISO-d van akkor marad a rufus, ahol a partíciós séma GPT legyen.
2020. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég, ha simán átmásolod rá a letöltött ISO tartalmát.

CSM módban, vagy BIOS esetén pedig aktivvá is kell tenni a particiót.

2020. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha (mct-vel letöltött) Windows 10 ISO-d van akkor simán rámásolod a tartalmát egy fat32 pendrivera (uefi telepítéshez). Ennyi.
2020. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Media Creation Tool-al sikerült kiírni, bootol is róla de csak foltokban szines csíkokkal csíkozott kép fogad.
2020. júl. 25. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Az nem írtuk le mert azt hittük természetes:

Csak működôképes hardverre lehet telepíteni. Döglött videokártyával v hibás ramokkal esélytelen vagy..

2020. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De azt nem értem hogy a biosba meg semmi képhiba nincs. Sőt mikor emmcről bebootol és írja hogy lemez javítása ott is hibátlan a kép csak mikor a telepítőről tölt be akkor ott ahol van középen az a rész ahol dolgozni kell a telepítés közben, csak az csíkozott. Hogy miért csak a telepítő csíkoz, a bios meg a rajtalévő windows mikor próbálkozik a javítással miért nem?
2020. júl. 25. 14:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha azt hiszed, hogy telepítő hibás, akkor itt az .ISO a Microsoft oldaláról:


[link]


*A link csak 24 óráig él


Itt a rufus: [link]


ISO és rufus letölt, majd "KIVÁLASZT" gomb és betallózod az ISO-t.

Partíciós sémánál GPT és megvárod míg végez. Ha végzett akkor a "Boot Menu"-ben kiválasztod az EFI-vel kezdődő pendrive-ot...

2020. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Rufossal próbáltam, és sehogy sem sikerült. Kipróbáltam minden beállítási variációt de nem észlelte a pendriveot. Egyedül ez Media creation volt jó, de ez meg csíkos. Próbáltam a dokkolója usb portjaiba is, és próbáltam a kijelzőbe egy otg adapterrel de mindkét helyen csíkoz. A bootmenüben olyan van egy Efi boot, és csak a media creationnal írt pendriveot észlelte. A többivel halványított kijelölhetetlen volt.
2020. júl. 25. 15:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira csíkoz, hogy nem tudsz végig menni a telepítésen akkor ott valami beállítás lesz a rossz. Esetleg nem tudod valami monitorra/TV-re rákötni a telepítés idejére?
2020. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!