Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy használt SSD-t rakok a...

Ha egy használt SSD-t rakok a régi laptopomból az újba, akkor az SSD-n lévő összes program átkerül a volt laptopomból az újba, vagy ez nem így működik?

Figyelt kérdés

2020. júl. 27. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
De működik. Az én laptopomban nincs ssd, úgyhogy a gépemből szoktam áttenni és minden program ami az ssd-n van megnyílik és működik.
2020. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derwer ***** válasza:

Ha a rendszer lemezt (akár HDD, akár SSD) átrakod egyik gépből a másikba, _ÉS_ ha az operációs rendszer betud bootolni akkor, igen, mindened megmarad.

WIN10 már egész nagy eséllyel képes így költözni. (Linux, majd 100%)

2020. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Akkor már nem kell alaplapcsere után újrarakni? Most esett le, hogy a laptopban is másik alaplap van és ott se kell újratelepíteni.

2020. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Derwer ***** válasza:

#3: Garantálni nem lehet soha ezr, de alaplapcsere, amd-intel váltás és hasonlók se szoktak gondot jelenteni már a win10nek.

Ismétlem, általában, bárki jöhet ide valós példával, hogy neki nem sikerült, a másiknak meg igen.

2020. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ez kb mennyi idő lenne feltelepíteni? Vagy csak berakom és kész is?
2020. júl. 27. 11:31
 6/7 Derwer ***** válasza:
Ha átrakod a háttértára, akkor nem történik telepítés, hanem hardver újrainicializálás. Ennek kevesebb mint 10percet kellene igénybe vennie.
2020. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Én már cseréltem működő Win10 alatt alaplapot. Az első indítás kissé tovább tartott, amíg megtalálta magát, oszt'ennyi...

Azért még ha tökéletesen működik is, érdemes ránézni az alaplapi eszközök drivereire hogy minden rendben van-e illetve ha igényesebb az ember, akkor a régi deszkához való cuccokat végleg eltávolítani...

2020. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!