Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikortól használnak a számítóg...

Mikortól használnak a számítógépek processzoraihoz hűtőpasztát?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ahogy a gépet először összerakják már akkor bepasztázzák a processzort és arra megy rá a hűtő
2020. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező egy évszámra kíváncsi..
2020. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából mióta elérte a procik hőtermelése azt a szintet, amihez már szükséges a komolyabb hűtés. Ez kb. a 486-osok időszaka. A 486-osok pedig 1989-ben jelentek meg. A 386-osoknál még jellemzően nem volt dedikált hűtés, viszont már kb. a '80-as évek elejétől kezdve hébe-hóba volt, hogy a procit, vagy az egyéb, jobban melegedő chipeket kezdetleges hűtőbordákkal látták el.
2020. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elnézést ha félreérthetően fogalmaztam, valóban az évszám érdekelt :)
2020. júl. 28. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte nem a processzorokhoz használták, és hivatalosan nem hűtőpaszta hanem hővezető paszta a neve. Amikor én 1987-ben ezzel foglalkozó suliba jártam már tanították, hogy komolyabb tranzisztor és a hűtőborda közé kell hővezető paszta. Ezt a félvezető technikában már a 60-as évek végétől biztosan használták (egy 60-as évek végéből származó tankönyv már említi, régebbi tankönyvet amiben ilyenről szó van nem olvastam még).

AZ 1970-es évek végén, 80-as évek elején is léteztek már az akkori számítógépekben hűtendő félvezetők (akkoriban még a nagygépek nem mikroprocisok voltak, több külön álló részegység alkotta a processzorokat). így a technológia nem volt új, amikor a 1990-es évék végén elterjedtek a nagyobb teljesítményű, jobban melegedő mikroprocesszorok adott volt, hogy ez a járható irány. Ha jól emlékszem először talán nem is magán a procin volt hűtés hanem valamelyik buszvezérlő áramkörön. De már nagyon régen volt, és akkor éppen olyan időszakom volt amikor nem igazán foglalkoztam ennyire a hardverrel.

2020. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!