Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert ad a Digi az...

Milyen routert ad a Digi az ingyen 1 GBit/s-ra való átálláshoz?

Figyelt kérdés
Hellósztok! Két éve jelentette be a Digi nekünk az internetszámlát tartalmazó levélben, hogy elkezdték a régiónkban a munkálatokat ahhoz, hogy ingyen átállítsák az összes előfizetőt optikai kábelre és az egy gigabites internetre. Ennek örömére vettünk a 2018-as eMAG Black Friday-en egy gigabites routert, ami képes kezelni a maximális sebességét a hálózatnak (nem úgy, mint a jelenlegi hét éves őskövület router a lakásban). Aztán a Digi-nél közölték, hogy ők adnak egy routert ajándékba, viszont nem tudom, hogy az technológiailag fejlettebb-e, mint az általunk vásárolt router. Később kiderült, hogy el fog telni egy kis idő, mire a munkálatok el fognak érni a lakásunkhoz, szóval ott porosodott bontatlanul a router két évig, miközben megjelent egy új szabvány, a Wi-Fi 6 (802.11ax). Vissza mai napjainkba, ma telefonáltak a Digi-től, hogy most már a város azon körzetében járnak a Digi szerelői, ahol mi lakunk. Az előbb említett indokok miatt a mi gigabites routerünk csak a Wi-Fi 5-ös szabványt (másik nevén 802.11ac) támogatja, viszont nem tudom, hogy a Digi routere támogatja-e már a Wi-Fi 6-os (802.11ax) szabványt. Ha valakinek beszerelték a digis routert a gigabites internet mellé, akkor ezeket az embereket megkérdezném arról, hogy az ajándék router támogatja-e a Wi-Fi 6-ot, vagy sem. A válaszokat előre is köszönöm.

#Digi #gigabites router #Wifi 6 #ingyenes gigabites internetre való átállás #Wi-Fi 5
2020. aug. 3. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen eszközzel használnád ki wifis vevő oldalról az 1 gigabitet?
2020. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: TP-Link Archer C5 AC1200
2020. aug. 4. 00:12
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a routert vetted? Ezen nincs optikai csatlakozo.
2020. aug. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Aztán a Digi-nél közölték, hogy ők adnak egy routert ajándékba"

Erre kíváncsi leszek, én annó akartam cseréltetni az alap-modemüket, az általuk használt routerre, de beintettek...

2020. aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk ZTE ZXHN F618-at hoztak.
2020. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy éve Huawei HG8121H-t kaptam. Ezen van egy megabites és egy gigabites Ethernet port, azt hiszem ez is ac-s, de ha ingyen van, nem teljesen mindegy? Van egyáltalán eszközöd (pl. notebook) ami ismeri az ax-et?
2020. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6: Az okostelefonom tudja az ax-et (típus: Samsung Galaxy S10e).
2020. aug. 5. 01:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Remek. Akkor vegyél legalább 27 ezerért egy ax-es routert.
2020. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!