Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Telekom függetlenítés?

Telekom függetlenítés?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt vásároltunk egy HUAWEI LTE CUBE E5180 wi-fi modemet. A készülék úgy működött, hogy a telekomtól kaptunk egy sim kártyát, majd azt kellett belehelyezni és sugározta a wi-fit.

Azóta ezt a szolgáltatást lemondtuk, de mivel a készüléket megvásároltuk, így nálunk maradt.

Most azon gondolkoztam, hogy tudnám-e használni egy Telenoros kártyával?


Két dolgot látok akadálynak:

Az egyik, hogy függetleníteni kéne hozzá a készüléket. Na most azt tudom, hogy telefont manapság már ingyenesen függetlenítenek, de nem tudom mi a helyzet az ilyen modemekkel, illetve az eljárásáról sem tudok sokat. Fáradjak be egy Telekom üzletbe és ott csinálják vagy már lehet online is (ha igen, melyik a megbízható oldal)?


A másik pedig, hogy nem tudom, hogy ez a készülék bármilyen sim kártyát elfogad-e vagy csak a speciális sim-eket, amit mobilnethez vásárolnak. Ezt onnan sejtem, hogy kipróbáltam egy Telekomos sim-el, és rá lehetett csatlakozni stb., de nem volt internetelérés.


Előre is köszönöm!



2020. aug. 4. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni a Telenoros simmel. Ha van kijelzője, akkor a sim lock, network lock, vagy hasonlónak kellene megjelennie rajta. Ilyenkor a konfig felületére belépve kéri a feloldó kódot. Ezt a Telekom ingyen megadja, ha be tudod mutatni a számlát, hogy te vásároltad. Ha nem kér ilyet, akkor eleve független. Ilyenkor a sim pint kéri ugyan úgy a konfig felületen, valószínűleg emiatt nem volt net a másik Telekomos kártyával, mert a sim pint kérte. Amúgy bármilyen sim kártyát belerakhatsz, ha van rajta mobilnet.
2020. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs kijelzője a készüléknek, de először megnézem a függetlenítést és utána max az ip-cím alapján belépni a configjába.

Egyellőre nincs jobb ötletem.

2020. aug. 4. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!