Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kibírhatja még egy darabig a...

Kibírhatja még egy darabig a laptopom, vagy szerviz?

Figyelt kérdés

Van egy régi, kb 7 éves laptopom, amivel egészen mostanáig nem volt gondom. Kb. május-június óta csinálja egyre sűrűbben, hogy fogja, és "ledobja magát" a töltésről, szebben nem tudom megfogalmazni. És nem elég, hogy ilyenkor nem tölt, mellé még baromi gyorsan merülni kezd (nagyjából ilyen sebességgel esik a töltöttségi szint, ahogy most olvasod: 100%... 99... 98...), miközben az állapotjelző led pirosan villog. A legtöbbször az oldja meg a dolgot, hogy gyorsan kikapcsolom, kikapcsolt állapotban töltöm (ha engedi...), majd bekapcsoláskor vagy helyre jön, vagy nem.


Acer Aspire E1-570G

Intel® Core™ i3-3217U

8 GB DDR3

Intel HD 4400 + GeForce GT 740M 2 GB

1 TB HDD + 256 GB Kingston SSD

Windows 10


Az SSD-t pár éve rakattam bele, a DVD-olvasó kiebrudalásával. Játékkal már nem játszok, mert amint a GeForce működésbe lép, instant előjön az anomália. De van, hogy már egy teljes képernyős YouTube, sőt már egy bootolás is előhozza. Barátommal kifújtuk, portalanítottuk, egy rakás háttérben futó dolgot kiiktattam, Adobe Creative Cloud, vagy most a felhőim szinkronizálását is stb. Nem meleg, proci, ram minden félgőzön megy stb.


1 hónap múlva tervezek (tervben volt eredetileg is) új laptopot venni, de mintha érezné, azért csinálja. Nem szívesen költenék már szervizelésre (csak ha nincs más választás), annak örülnék, ha addig rendesen viselkedne. Nem nagyon értek hozzá, bármi tippet, hogy mi okozhatja ezt vagy bármi javaslatot szívesen fogadok.



2020. aug. 6. 19:12
 1/4 Fsms ***** válasza:
100%

valószínű az aksi érte el élet ciklusa végét. Olyankor szokott ilyet csinálni.

Sajnos egy 7 éves gépben nem érdemes cserélni. Használd amíg tudod és , gyorsítsd fel a cserét.

2020. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
100%

7 éves? Akkor az akkud már bőven elérte az élettartama végét. Valószínűleg ez már az agóniája...

Maga a lapos ettől még tökéletesen működhet - a biztonság kedvéért azért én a helyedben kiszedném az akkut és anélkül használnám...

2020. aug. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. :/ Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 7. 07:27
 4/4 A kérdező kommentje:

Update: na azóta akku nélkül használom, most viszont van egy új feature, hogy minden előjel nélkül kikapcsolja magát. Konkrétan táp le úgy, ahogy van. Most zsinórban 2x csinálta, mind a 2x az Epic launchert próbáltam elindítani, ami ugye eleve működésbe hozza az nvidia kártyát induláskor. Ugye korábban az akku töltése is akkor szakadt meg, amikor a geforce működésbe lépett, lehetséges, hogy az is kuka? Érdemes kikapcsolnom, hogy véletlenül se lépjen működésbe?


Az új laptop megvételét kitoltam még 1 hónappal, hogy kedvemre valóan tudjak válogatni októberi fizu után, nagyon-nagyon szeretném, ha addig kibírná valahogy. :)

2020. szept. 17. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!