Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért merül le egy notebook a...

Miért merül le egy notebook a töltőn?

Figyelt kérdés

Játék közben csak. Egy Lenovo Yoga 510 (I7 5200u, 8GB ram és 940M 2GB).


Először azt hittem a töltő gyenge mert 45W (2,5A) van hozzá, egy régebbi notebook tápját redukcióval összekötöttem (Aliexpress adapter), 120W és 6A, jónak is nézett ki, de ma elkezdett megint merülni, 2-3 óra játék után 45%, játék becsukásakor megint megy fel. Legújabb BIOS.


2020. aug. 10. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Lehet hogy ezzel a mókolt töltővel kinyírtad a töltésvezérlőt.
2020. aug. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Előtte is így volt... És nincs ott mit "mókolni", egy plusz és egy mínusz van rajta.
2020. aug. 14. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:

a 45w-os töltő tényleg gyenge, mert a gyári 20V 3,25A (65W), kérdés hogy amit aliexpressen vettél, tényleg képes-e a ráírt értékre vagy sem. Láttam én már villanymotort is, amin a tábla szerint 2,2kW-os volt, be lett mérve próbapadon, valóságban volt 1,4kW.


Az adapterrel lesz a gond. Ha túl nagy a töltő képessége, akkor a notebook belső szabályzója lelassítja a töltést, hiába képes 6A-re a töltő, az le lesz korlátozva 3,25-re (vagy amennyit max bír a notebook). Érdemes lenne kölcsönkérni ismerőstől egy 3,25A vagy nagyobb amperes, 20 voltos töltőt.


Nálam telefonnal volt így, felraktam tölteni a régi mobilom töltőjével, de akkora volt a játék energiaigénye, hogy úgy is csökkent a töltöttség, csak nem olyan gyorsan. Gyárilag hozzá adott töltővel már nincs ilyen gondom.

2020. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor kérek kölcsön valakitől.
2020. aug. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!