Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy a win10 régebbi...

Létezik, hogy a win10 régebbi gépeken nem ismer fel régi hardvereket? PCI slot pl, amiben egy retró VGA lenne, egy tartalék gépen.

Figyelt kérdés
2020. aug. 14. 09:34
 1/9 Igor Igorovics ***** válasza:
72%
Nem valószínű.
2020. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem fel kell, hogy ismerje.

Egy Radeon 9200SE-t is felismert nálam.

2020. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. aug. 14. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik.


Szándékosan inkompatibilis a régebbi hardverek egy részével.


Nekem olyan gépem van amit az XP minden tekintetben felismer, a WIN7-el viszont kínszenvedés összeszedni és telepíteni a drivereket mert saját magától nem hajlandó a kis tetű.


Ráadásul 4:3-as HD kijelzőm van amit az XP (érdekes módon) kapásból felismer és telepíti az illesztőprogramot, a Win7 viszont szemét módon MEGAKADÁLYOZZA!


A HP oldaláról sikerült szereznem egy progit ami erőszakkal felrakja a helyes drivert, de még akkor is csak úgy tudom átállítani a felbontást hogy előtte bele kell piszkálnom a regedit-be.

2020. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, főleg mert a gyártó nem adott ki az újabb rendszerre új illesztőt, de olyan is van, hogy szándékosan nem akarja.
2020. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
OK, köszi.
2020. aug. 14. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezik, mivel nyilván nem az a cél, hogy 10+ éves hardverek driver frissítésével pazarolják az erőforrásokat.
2020. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4, #7-nek:


A driverek a hardverekhez illeszkednek, tehát ha az oprendszer HAJLANDÓ futtatni, akkor az működni is fog. Egy drivert értelmetlen frissíteni, mivel azt a hardvert sem frissítették (XD) amihez illeszkedik.


A HP-tól letöltött progim, az eredetileg XP-re készített drivert fogadtatja el a Win7-tel.


Ha ezt manuálisan próbálod megtenni, akkor a Win7 közli hogy már a legfrissebb driver van fent, ezért nem engedi a cserét. Hazudik! Az én driverem a LEGUTOLSÓ amit ehhez a hardverhez kiadtak, tehát nem létezik frissebb! Ráadásul a rohadék eszközkezelő hamis adatot ad a videókártyát illetően! Ez akkor derült ki, amikor felvettem a kapcsolatot a HP-al.


Tudtak a problémáról, és adták a megoldást a progi formájában.

2020. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismét #4, #7-nek:


Ezután jött a második probléma, amiben internetes fórumon kaptam segítséget.


Ha Win7-et 4:3-as képarányú (vagyis régi) laptopra telepítesz, akkor alapból letiltja a rendszerben a HD felbontás lehetőségét, akkor is ha egyébként a kijelző tudná! Próbálja a régi gépeket használhatatlanná tenni!


Regedit útvonal:


HKEY_LOCAL_MACHINE

SYSTEM

ControlSet001

Control

Class

{4D36E968

0000


Dysplay1_DownScalingSupported 0-ról 1-re


Újraindítás után a felbontásban megjelenik az 1152x864-es lehetőség is.


Ez a 4:3 kijelző HD felbontása.

2020. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!