Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy laptopom ami nem...

Van egy laptopom ami nem tudja a bekötött internet sebességét, ha vennék hozzá egy USB-s ethernet adaptert észrevehető lenne a különbség?

Figyelt kérdés

És még annyi, hogy az adapter USB 3.0-ás, viszont a laptopomban csak USB 2.0-ás portok vannak, így működne?

Egyébként jelenleg 100mbps-t tud a laptop hálózati kártyája, az adapterrel menne legalább 200-250 mbps-el?



#internet #Ethernet adapter
2020. aug. 19. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

USB-s ethernettel meg rosszabb lenne.


Mondjuk azt nem teljesen ertem hogy mire kell feltetlenul 200-300 Mb/s egy laptopon, de kar a kuszkodesert, aminek az alaplapjan csak 100-as adater van, az kb. annyit is tud tenylegesen meghajtani.

2020. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általában a laptopomon szoktam torrentezni, arra kellene...

Egyébként amit néztem adaptert az elvileg tudna 1000Mbps-t.

Konkrétan egy ilyet néztem: [link]

2020. aug. 19. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

De mit kezdesz ezzel egy USB 2.0-s portban? Azt gondolod hogy varazslatosan felgyorsitja azt is?


Kepzeld ugy el, mintha lenne egy geped, ami egy 1 centi atmeroju lyukon szivja a levegot es kb. annyit is tud elhasznalni, amennyi azon a lyukon bemegy. Hiaba teszel ra az 1 centis lyukra egy 10 centis kalyhacsovet, az a lyuk akkor is csak 1 centis lesz, es a gep se fog tudni tobbet felhasznalni.

2020. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van PCI-os gigás hálókártyám. Az interfésze gigás, de a PCI busz miatt soha nem fogja kihajtani. 260-at sikerült rajta a legjobb esetben is átnyomni. Az USB 2.0 elméleti maximuma 480 Mbit, annál ha beledöglesz se lesz gyorsabb, hiába gigás az interfész. De ott van a protokol overhead, ami szépen vissza fogja vágni, aztán ha az USB vezérlő PCI buszon van, falba fogsz ütközni. De még ha szerencséd is van és PCI-E buszon van, ott van a legszűkebb keresztmetszet, a merevlemez. Egy modern asztali HDD akár 120 MBájtot is tud írni, amivel a gigabitet is ki lehet hajtani (persze nem fogod a gyakorlatban, mert nem szekvenciálisan töltesz le, azaz a fej ide-oda fog ugrálni). Egy laptop HDD jó ha a felét tudja ennek, de inkább olyan 45-50 MByte amit tud. Erre rájön, hogy nem szekvenciálisan töltesz le, máris ott vagy, hogy hiába a gyors hálókártya. Bár lehet először letölteni a RAMba, már ha belefér, de a torrent kliens 32 bites, ami azt jelenti, hogy max 2 GB RAMot tud használni. Pár száz MB-os fájloknál ez rá tud dobni a sebességre, de több GB-osaknál ugyan ott vagy.
2020. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BeefEater ***** válasza:

A négyes jól írta: ha veszel egy USB3 -as gigabites "hálókártyát", akkor az USB 2 portban 480 Mbps -t fog tudni, tehát megéri. Viszont az USB 3 port hiányából arra következtetek, hogy elég régi laptopod van. Az USB hálózati adapter viszont eléggé CPU igényes, lehet, hogy akkor meg az lesz a szűk keresztmetszet.


#4: A PCI busz legalább 133 MB/s -t tud, ha nincs más a buszon akkor mennie kellene a full gigabitnek.

2020. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!