Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 240 Hz-es monitort csak...

Egy 240 Hz-es monitort csak akkor érdemes venni ha a gépünk képes 240 fps megjelenítésére?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem, akkor teljesen felesleges? Főleg multis játékokra kéne, lol, cod, overwatch...

RTX 2070 Super, i7 10700k, 32 gb ram lenne hozzá, ez elég erős sztem, de tuti nem minden játéknál lenne meg a 240 fps, még medium beállításokkal sem, ez baj? Inkább kisebb Hz-es monitort vegyek, vagy teljesen jó ez?

Mert amit kinéztem, az még ennél is nagyobbat tud, 280 Hz-et (kis oc-val persze):

Asus VG279QM



2020. aug. 30. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi értelme van, mint Ferrarival boltba járni. Jól néz ki, drága, lehet vele villogni, de hiába tudna menni akár 300-zal, ha te városon belül 50-nel többel úgysem mehetsz. A 240 Hz-es monitor is pont ilyen, amin pár játék talán elfut 240 FPS-sel, a többi (a többség) pedig nem fog, tehát a monitor képessége nincs és nem is lesz évekig kihasználva. Lehet egy következő gépcsere megoldaná, csak addigra felesleges pénzkidobás volt egy 140 ezres monitor, lehet feleannyiból vettél volna egy 144 Hz-est, ami mindenre elég most és még egy ideig.

Hacsak nem vakítanak el téged is a számok (minél több = annál jobb egyesek szerint), én nem látom értelmét a 240-nek.

2020. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jól írod, viszont én olvastam olyat is valahol, hogy a 240 hz-es ugye 240x frissít másodpercenként, tehát a játék olajozottabb, gördülékenyebb lesz, főleg az esport játékok amik mennek nagyobb fps-el: csgo, lol, dota, cod
2020. aug. 30. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ahol van értelme a 240Hz-nek az a multi shooter játékok. CSGO, Rainbow six siege, talán a COD-ban is simán meglenne ezzel a konfiggal a 240FPS.

Egyébként le tudod tesztelni most is, hogy az adott játékokban mennyi a max FPS-ed. Kinyomod a v-sync-et és kész.

2020. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Na igen, de azért egy MMO/RTS játékhoz 240Hz... Kicsit nagyon vicc kategória véleményem szerint. Mert az hogy egy kompetitív FPS játékokhoz 240, az még oké, bár kicsit azt is fa**ságnak tartom, a 144Hz már bőven jó. Véleményem szerint akkor már inkább legyen 144Hz, de ne legyen hulladék panel alatta (technológia, szín-visszaadás, betekintési szög).

Mondom ezt úgy, hogy elég rég játszok többnyire FPS játékokkal (CS széria) "profibb" szinten is.

2020. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-as: de 60 hz-es monitorral hiába kapcsolod ki és lesz 100+ fps-ed, mindig csak 60-at tud megjeleníteni a többi parasztvakitás...
2020. aug. 30. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy te a 144 helyett a 240 Hz-től leszel majd jobb játékos.
2020. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a 60 hz-es dolgot már tudom tapasztalatból, de ezt a jobb játékost témára azt mondom amit a vak ember mondana: meglátjuk... :D
2020. aug. 30. 14:33
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3-as arra gondolt, hogy a V-sync-et kikapcsolod és a kiírod a képernyőre az fps éetékeket(pl.: MSI Afterburner-rel) és ha a géped képes az esetek nagyrészében 240 fps-t kisajtolni magából(vagy többet) akkor megéri 240 hz-s monitort venni.
2020. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!