Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vagy AMD? Manapság...

Intel vagy AMD? Manapság melyiket éri meg jobban megvenni?

Figyelt kérdés

Eléggé tág kérdés, de leszűkítem. Szóval régen az volt, hogy az Intel drágább, de sokkal erősebb. Mindenki azt mondta, hogy ha valaki játszani szeretne, annak elég egy AMD gép is. De ha videót vágna vagy zenét készítene vagy sokat renderelne + játék, akkor viszont Intel.

Ha jól tudom, akkor most változott ez a dolog. Erősebb gépet szeretnék építeni, de inteles cucc az már 500k körül van. Szóval én játékra és zenekészítésre használnám, szóval kell az erős hardver. AMD-s hardver is megtenné manapság vagy ragaszkodjak az Intelhez?


2020. aug. 31. 09:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Milyen jatekokkal akarsz jatszani, milyen felbontasban. Mit ertesz zenekeszites alatt, egyszerre hany savot akarsz felvenni es eloben effektezni?
2020. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mondjuk olyan config ami nem roskad meg az új játékok láttán. Hát felbontás... Nem is tudom. Full HD-ban gondolkodom, de tervezek beszerezni még egy Full HD monitort. Szóval 2x 1920x1080.

Ableton Live program. Kb 20-24 sáv élőben effektezés. Gyakorlatilag csak plugin-okat használok. Szóval procit eléggé terhelem. Vegas Pro-t is használok. Ott is 8-10 sáv.

2020. aug. 31. 09:44
 3/25 MGéza ***** válasza:

"Szóval régen az volt..." Régen. Ma már főleg multi szálas felhasználásnál, az AMD van előnyben. Összehasonlításnak:

Az Intel i9-9900k 8/16 szálat kínál, ára 120-130k forint.

Az AMD Ryzen 9 3900X 12/24, ára 140-150k. Cserébe játékban, szálanként olyan 10%-al gyengébb.

De vehetjük alapul az I9-10900k-t is, ami már 10/20, de 220k forintról indul, ennyi előnyt tudhat magáénak:

[link]

Akkor melyik is éri meg neked?

2020. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan nagyok az igenyeid, sem jatek, sem zenekeszitesben (mondjuk 24 savval is lehet ugy konfiguralni, hogy egy bika gepet megfektessen, de ritka, meg direkt erre kell torekedned), szerintem procira 60 ezret celozz meg, abban az arkategoriaban az I5-10400 a best buy, ha kihagyod a grafikus vezerlot, I5-10400F, sporolsz meg par ezrest. Videokartyaban megint valami 60-70 ezres eleg lesz, pl. rx470, igy osszesen a gep 300k alatt kene legyen. Zenekeszitesre meg vehetsz majd egy DSP-t az effekteknek, tobbet fog erni barmilyen bika procinal.
2020. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát 10-15 ezerrel drágább az intel. Nagy árkülönbség nincs. Cserébe az intel izmosabb. Mármint ezt szűrtem le a táblázatok alapján.
2020. aug. 31. 09:58
 6/25 anonim ***** válasza:
Zenekészítésre minek kellene erős hardver? Némelyik játékra kell az erős hardver. Milyen játékra szeretnéd a gépet, és milyen felbontásra? Mennyi a keret rá?
2020. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Miért kellene erős hardver zenekészítéshez? Mert real time szimulálja le a gép az effekteket, erősítő szimulációkat, stb.. Zabálja a processzort rendesen. Nem konkrét játékra szeretném, de jön a Cyberpunk 2077 és azt jó lenne futtatni high grafikán majd. Hát keret az inkább használt pc-ben értendő. 300-350 ezer között. De nem az a kérdés, hogy milyen gépet rakjak össze, mert az már körvonalazódik. Hanem melyik alapon érdemes elindulni. AMD vagy Intel? Pro vs kontra válaszokra gondoltam
2020. aug. 31. 11:29
 8/25 anonim ***** válasza:
20%
Nekem intel vált be a legjobban stabilitás szempontjából
2020. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az utóbbi 1 évben szinte csak azoknak éri meg Intel akik nagyon komptetitíven játszanak és kell a elhető legtöbb FPS.


Ellenben az AMD az Adobe programokat kivéve szinte minden másban jobb teljesítményt nyújt kisebb fogyasztással és hőtermeléssel. Megjegyzem azért mert az Intel 2015 óta nem frissítette magát az architectúrát csak azt csiszolgatta. 2017 elején is még volt pofájuk annyit kérni egy 4 mag 8 szálas prociért amennyiért most 8 mag 16 szálasat adnak miután az AMD elég erős lett hogy versenyre keljen.

Cyberpunk 2077hez szerintem nem fog ártani ha egy 8 mag 16 szálas procid van és AMD esetén ott a Ryzen 7 3700X 100 körül amihez egy egész jó gyári hűtő is jár ellenben Intel oldalon a 10700K jó 30 ropival drágább és még hűtő is kell hozzá 10 15 körül. Plusz ha B550 lappal veszed akkor PCIE 4.0 hoz is lesz hozzáférésed míg Intel oldalon nem. Jelenleg kevesen tudják ugyan kihasználni de 3-4-5 év múlva ez elég valószínű hogy változni fog.

2020. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
#9 és mi a véleményed az AMD cpu Nvidia videokártya kombóról? Anno voltak belőle problémák. Manapság mennyire jellemző a kompatibilitás probléma? Mert egy 1080ti kártyával szemezgettem.
2020. aug. 31. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!