Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg tönkremegy a merevleme...

KmsRys kérdése:

Tényleg tönkremegy a merevlemez (HDD), ha 3 operációs rendszer van rajta egyszerre?

Figyelt kérdés

A legelső egy Windows 10, az mellé egy Ubuntu van felrakva (az Ubuntut használom leginkább), bekapcsolásnál a GNU GRUB akármivel lehet kiválasztani, hogy melyik induljon. És most szeretnék egy Linux Mint 20 Xfce-t is, amit feltehetnék a Windows helyére, de sajnos nem lehet, mivel saját zenéket szoktam csinálni FL Studioval, ami sajnos nincs Linuxra, így hiába használom nagyon ritkán a Windowst, olykor mégis kell 1-2 dologra...


Kiírtam pendrive-ra a Linux Mintet, párszor használtam már live módban, de ha rámegyek a telepítésre, felismeri mindkét meglévő OS-t, és van olyan lehetőség, hogy telepítés melléjük. Igen ám, de valaki azt mondta, hogy ne tegyem fel, mert 3 operációs rendszert nem bír el a merevlemez, és tönkremegy. Aki mondta, elvileg így járt egyszer.


Nekem ez erősen kamunak tűnik! Mivel rengeteg számomra fontos dolog van azon a merevlemezen, amiket sehová sem tudok lementeni, mert se egy másik merevlemezem, se semmim (pénzem sincs rá) nincs, a felhőtárhelyekre nem mernék bízni személyes dolgokat, meg egyébként sincs szerintem akkora ingyenes felhőtárhely, amire az egész HDD-m ráférne, szóval ezért írom ki a kérdést, mert nem szeretnék kockáztatni. Szerintetek fel merjem tenni a Linux Mintet? Továbbra is választható lesz, hogy a 3 közül melyik operációs rendszert akarom indítani? Lehet baja a merevlemeznek?



2020. szept. 1. 18:51
A kérdező szavazást indított:
Tönkremehet
Nem lesz baja, de nem lesz kiválasztható, hogy melyik OS induljon
Nem lesz baja, jól fog működni
Működni fog, de nem ajánlatos 3 OS egy lemezen
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Az ég világon semmi baja nem lesz tőle, akár 20 oprendszert is feltelepíthetsz. Ettől függetlenül én értelmetlennek találom feltenni Ubuntu mellé a Mintet. Minek?
2020. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól nem lesz baja, hogy 3 vagy akárhány oprendszer van rajta. Semmi alapja nincs annak, hogy ez túlterhelné vagy bármi. Ez hülyeség.


De az oprendszerek számától függetlenül tönkremehet a lemez, szóval ha tényleg fontosak a fájljaid, jó lenne egy biztonsági másolat.

2020. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Rendben, ennek örülök! Én is kamunak tartottam ezt a tönkremenést, de biztosra szerettem volna menni. Mivel a Windowst ritkán és kevés dologra használom, de a partícióján van 118GB szabad hely, ezért onnan csípnék le helyet a Mintnek.


Az viszont egy érdekes kérdés, hogy minek az Ubuntu mellé egy Linux Mint... Igazából én sem tudom, szívem szerint tennék fel még pár Linux disztrót, csak az már szerintem is túlzás lenne. Szóval azért, mert tetszik, viszont az Ubuntut is szeretném megtartani (VirtualBoxon meg ugye nem lehet ugyanazt a tejesítményt elérni).


A biztonsági másolatról annyit, hogy majd szeretnék venni egy új merevlemezt, ha lesz rá pénzem, ez úgyis régi már. És akkor ezt a lemezt használnám biztonsági másolatokra, az újat meg rendes használatra.

2020. szept. 1. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Mik ezek a hülye irányított kérdések? Politikus vagy?


Minden működik rendesen, ha normálisan csinálod. A lemez nem politizál.

2020. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

"valaki azt mondta, hogy ne tegyem fel, mert 3 operációs rendszert nem bír el a merevlemez, és tönkremegy."

Aki ezt mondta, zöldségeket beszél! Nyugodtan felteheted a 3 rendszert, semmit nem fog elrontani.


"Aki mondta, elvileg így járt egyszer."

Az lehet, hogy így járt, de nem a három rendszer miatt, hanem mert épp meghibásodott a merevlemeze. Előfordul egy rendszerrel is.

2020. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 1. 21:48
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Én azért megkérdezném attól, aki mondta, hogy indokolja már meg, hogy mire föl? Az nem igaz, hogy ettől így járt. Mástól lehet, ettől nem fog, szóval indok! Hagy tanuljunk.
2020. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez úgy, ahogy van, hülyeség. Nem okoz többletterhelést az, hogy több rendszer van a gépen. Aki ezt mondta, vagy simán csak kamuzott, vagy valami gagyi vinyót használt, ami enélkül is megpusztult volna.

Az pedig, hogy minek egyik disztró mellé egy másik? Mert nem vagyunk egyformák. :) Én úgy vagyok vele, hogy mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy mit, és hogyan telepít. Lehet, hogy szereti tesztelni a Debian-alapú disztrókat. Lehet, hogy pont az a kettő jön be neki. Ettől ő nem lesz sem jobb, sem rosszabb.

2020. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
FL helyett pedig próbáld ki nyugodtan az LMMS-t. És ez most nem csak ilyen "alternativeto.net", magam is használom elég rendesen.
2020. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es, az LMMS eléggé bonyolult, funkcióhiányos, stb. Legelőször azt próbáltam ki, használtam vagy fél évig, de egy borzalom volt. Ha egyszer komolyabban szeretnék zenélni, ezzel úgy kinevetnének, hogy szégyenemben elásnám magam. Az LMMS-sel a 20-adik zeném sem volt olyan jó, mint FL Studioval a második... Ami a legrosszabb volt benne, hogy renderelés után teljesen máshogy szólt, mint a projekt. A sávok hangerejét elállította, pedig .wav formátumban mentettem, ami veszteségmentes, de sajnos nem volt jó...
2020. szept. 6. 18:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!