Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tesóm 8 éves laptopján jobban...

Tesóm 8 éves laptopján jobban fut a Windows 10 mint az én új laptopomon? Mi a fenéért lehet ez?

Figyelt kérdés

Neki 8 éves Dell laptopja van, második generációs i5 CPU, 16GB DDR3 memória, 250GB SSD, integrált videókártya.

Eredetileg Windows 7-el volt, de tavaly telepítette fel a Windows 10 Pro-t. Neki minden fagyás nélkül megy, másodpercek alatt bekapcsol a laptop, mióta ez a korona van folyton nyúzza mert heti 1-2 napot itthonról dolgozik.


Nekem 1 éves, Intel Atom CPU van benne, 8 GB DDR4 memória, 500 GB SSD, 2 gigás Nvidia kártya.

De a CPU sokszor 100%-on pörög a semmitől, lassan kapcsol be, Chrome több ablaknál már nem válaszol... Enyémben mondjuk nem Pro-s Windows van, hanem Home...



2020. szept. 4. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Intel Atom CPU van benne"

Ezért.

A Win10 zabálja az erőforrásokat, az Atom meg pont, hogy nem erre való.

2020. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Atom procin szaggat a Windows?! Neee, tenyleg, nem kamuzol?


Az o 'regi', masodik generacios i5-os Dell gepe fenyevekkel jobb mint az az Atom procis hulladek, es tokindegy h. Win 10 Pro vagy Home van-e rajta.

2020. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az ő gépe újonnan volt mondjuk 300 ezer forint körül minőségi alkatrészekből, a tiéd meg mondjuk volt 90 ezer újonnan. (Kb..)


Szóval sikeresen bedőltél az EMAG és társainak:

NÉÉÉGGY MÁGOS Processzor!!!!!!!!!

8GB RÁM

500 GB SSD

Csak most 90 ezer forint amég a készlet tart!



Nekem csak 2 dolog nem világos:

1. Miért érdeke egy gyártónak, hogy hulladék szart gyártsanak. (Az ilyen kategóriás processzorok azok, semmire nem jók) Esetleg arra, hogy távoli asztal kapcsolattal használj egy másik gépet vele. De semmi másra.


2. Miért gondolja bárki, hogy minőségi laptopot tud venni 100 ezer alatti forintból?

2020. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én 2012-es közel 400 ezer forintos Dell laposom a mai napig megállja a helyét (kompromisszumokkal persze)

Amit a #3 ír igaz. Sok raktáron maradt elavult technológiát dobnak a mai napig piacra nagy marketing dumával.

2020. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Intel évek óta nem gyárt Atom processzort mobil gépekbe. A legerősebbek is egy mostani Celeron szintjén voltak.
2020. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor én ezzel a laptoppal nem is tudok kezdeni semmit, hogy valamennyire legalább rendesen működjön?
2020. szept. 5. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús ez az egész konfig. Biztos, hogy Atom van benne 8GB (!) DDR4 (!) RAM és dedikált grafikus kártya (!) társaságában? Atomot csak low-end laptopokba tettek.
2020. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!