Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy jó Asztali PC, milyen...

Egy jó Asztali PC, milyen tulajdonságokkal rendelkezzen?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni abban, hogy pontosan milyen belső tulajdonságokkal rendelkezzen egy irodai asztali gép? Fontos tudni, hogy komoly Excel táblák kezelésére alkalmas gépet szeretnék! Értem ezalatt: Ram, SSD, GB, Processzor, ilyenek.



Előre is nagyon köszönöm!!!


2020. szept. 7. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha excel a fő cél akkor kb egy alap irodai gép elég, arra nem kell komoly hardver.


Egyszerűbb ha mondasz egy értékhatárt, mennyibe férjen bele aztán össze lehet rakni valamit.

2020. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az amit felsoroltál arra ez is bőven elegendő:


[link]

2020. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :-)
2020. szept. 7. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon olcsón össze lehet rakni ilyen gépet, foglalkoztam ezzel egy időben, most már csak hobbiból.


Nyilván itt az időtállóság az, ami megszabja a hardvert, mert excelt egy legolcsóbb gépen is tudsz futtatni gond nélkül.


SSD-t ma már minden gépbe rakni kell szerintem, memóriából is a 8GB-t tartom jónak még alap gépeknél is, 4GB hamar megtelik, 6GB pedig dual channel-ben nem rakható össze.


Processzorból én most AMD AM4-es procikat szoktam használni, ár/érték arányban majdnem minden esetben jobbak. Neked olyan kellene, amiben van intergrált grafika, és az integrált grafika is általában jobb, mint Intel oldalon.

2020. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy az a lényeg, hogy milyen minőségű alkatrészeket veszel.


Én azt mondom, hogy új hardverekből olyan 60 körül tudsz összerakni egy időtálló, jó gépet, használt alkatrészek használatával (nincs abban semmi kivetnivaló, ha hozzáértően nézelődsz), olyan 40 körül is meglehet.


(#4 voltam)

2020. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!