Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet a Windows 10 rendszerébe...

Lehet a Windows 10 rendszerében egyszerre párhuzamosan több megnyitott ablakot használni?

Figyelt kérdés
Egyszerre kéne gépelnem és videót néznem, meg lehet azt valahogy oldani, hogy az internet és Word programok egyszerre legyenek nyitva és ne csukódjanak be, míg mondjuk gépelek a Wordben? A Mac Bookomon volt ilyen opció, ebben miért nincs? Hogy lehet ezt beállítani?

2020. szept. 7. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnyitsz egy oldalt a neten, a jobb felső sarokban legfelül a középső kisebb méretű oldalbeállítást választod. Majd megnyitsz egy word dok-ot, amivel ugyanezt teszed. Egymás mellé tudod helyezni a két oldalt.
2020. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, de amint a videóra kattintanék a Word bezáródik és folyton újra meg kell nyitnom, nagyon le tudja lassítani a munkavégzést. Hogy lehet ezt egyszerre csinálni? Gépelek a Wordbe és néha leállítom a videót?!
2020. szept. 7. 16:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem záródik be, megy párhuzamosan mellette.
2020. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

szerintem az "always on top" megoldásra gondol a kérdező.

sajnos ezt - az egyébként már elég általános funkciót - a windows nem tartalmazza ha jól tudom. osx-en és linuxon (a legismertebb ablakkezelőkön) alapból meg van oldva, de windows esetében csak "buherálva" lehet:

[link]


az #1-es hozzászóló pedig arra gondolt, hogy egymás mellé teszed a két ablakot és nem teljes képernyőn nézed.


+1 dolog: ha kifejezetten videó a probléma, akkor javaslom a böngészőhöz valami PiP plugin beszerzését. pl chrome esetében: [link]

így egy kis ablakban nézheted tovább a videót miközben dolgozol.

Nem tudom windows-on ha elveszti a régi ablak a fókuszt akkor mi fog történni, ezt a plugint windows-on még nem próbáltam de elvileg úgy fog működni ahogy neked kell.

2020. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, mi akadályoz meg ebben, mert nincs semmilyen korlátozás. Én pl. Firefoxot használok, itt a videót ki lehet tenni egy külön, keret nélküli ablakba. Tehát a böngészőt hibáztasd...
2020. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

annó egyik aranyos kislány úgy mondta vissza a multitaskos oprendszert, hogy multitasakos. :DDDD

lehet valamelyik tasakkal van a baj.

most hogy épp ide írok simán megy az egyik TV online adása is...

2020. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nos, a probléma, kedves kérdező, kb '94-ben volt releváns utoljára. A problémás rendszert (többek között) a 16 bites MS-DOS-nak a 6.22-es utolsó verziója képviselte, itt még nem volt multitasking, azaz nem csináltál több dolgot egyszerre. Bár ügyesen megoldhattad már egy korai Windows-zal (pl 1.x), mert ott már minimálisan volt hasonló, tehát egyszerre futhatott pl a számológép és az óra. A 7. MS-DOS sem volt önállóan alkalmas sok mindenre, de ekkor született meg a Windows95, amivel aztán - Vágási után szabadon - sok "csodát" lehetett csinálni, többek között egyszerre videót nézni és szöveget szerkeszteni.

Az azóta eltelt 25 évben ez mit sem változott, a jelenleg használt Windowsok mind képesek erre, a multitasking révén egyszerre annyi alkalmazást futtatsz, amit nem szégyellsz (és a memória bír).

Tehát gondolom a nézett videó teljes képernyős módban kitakarja a teljes képernyőt(?), tehát rá kéne őt venni valahogy, hogy ablakban fusson. A Word is képes kisebb ablakban futni, ami mellett el fog férni az ablakos videó is. Tehát a kérdés: milyen programmal futtatod a videót? Milyen lejátszó?

2020. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Látom lehúztátok a #4-es hozzászólásomat, pedig tök egyértelmű, hogy erre gondol a kérdező.


Nem az ablakok átméretezése a gondja szerintem, hanem (kérdése erre utal elég egyértelműen) "egyszerre legyenek nyitva és ne csukódjanak be, míg mondjuk gépelek a Wordben"


TEHÁT: egymás fölött szeretné nyitva tartani a két ablakot úgy, hogy az aktív ablak a "háttérben" maradjon, csak nem jól fogalmazta meg szerintem.

[link]

És semmi nem utal arra, hogy a windows ezt már alapból tudná, tehát ez sem volt hülyeség. (Hogy a #7-es hozzászóló szavaival éljek: "azóta eltelt 25 évben ez mit sem változott") még mindig nem képes erre az alapvető funkcióra. A Mac-re való hivatkozás is arra utal számomra, hogy ezt szeretné mert ott ez elérhető.



Ha pedig csak a videót szeretné az alkalmazás fölé nyitni, akkor PiP funkció (böngészőtől és weboldaltól függően lehet plugin szükséges hozzá, de pl sok oldal már támogatja alapból is). Ilyen a #6-os által említett online TV adás pl a Horizonnál vagy azt hiszem a Digi online is tudja.


Nem tudom ennek melyik része volt hülyeség.

2020. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az egész, úgy kb a kérdéssel együtt. Mi az, hogy egy inaktív ablak "bezáródik"? Hova a pélóba záródik be?

Nehogy már pluginok meg miarösseb kelljen ahhoz, hogy egy böngésző, egy word meg egy pl vlc (ablakban) egymás mellett elfusson!

És még az "Always on top" se kell, semmi nem indokolja, hogy bármelyik inaktív ablak előtérben legyen folyamatosan, ha egymást nem kitakarva, egymás mellett vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=m2Gp5K9SZBE

2020. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 "egymás mellett elfusson"

De nem ez a "feladat".


"semmi nem indokolja, hogy bármelyik inaktív ablak előtérben legyen folyamatosan"

De. :D Ha nem a képernyőt szeretnéd felosztani, vagy pl egy szélesvásznú videó miatt a fél képernyődet elveszteni. Az "Always on top" pont arra van kitalálva, hogy egy viszonylag kis méretű ablak (pl videólejátszó) akkor is az előtérbe maradjon (mondjuk a jobb alsó sarokban) ha mellete egy teljes képernyőn dolgozol.


"pip"

[link]


"ablakok egymás mellett"

[link]


Látod mi a különbség? A toolbar fele nem fér el például..


Nem azt mondom, hogy enélkül nem lehet élni, de megértem, hogy aki szokta használni, annak hiányozhat.

2020. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!