Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan nyilvánul meg ha a...

Hogyan nyilvánul meg ha a processzor vagy a videókártya túlmelegszik a terhelés miatt?

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Először visszavesz a teljesítményből, extrém esetnél meg lekapcsol/újraindul a gép.
2020. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha visszavesz a teljesítményből akkor mondjuk játék közben akadnia kéne kicsit, nem? nekem egyből lekapcsol és újraindul az mitől lehet?
2020. szept. 20. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezer egy dolog miatt lehet. Monitoroznod kellene programmal, hogy a hardverek mennyire vannak kihasználva, mennyire melegednek terhelés/játék alatt.

"MSI Afterburner", és a hozzá járó "Riva tuner" pont erre a célra van.

Az is lehet, hogy a tápod nem bírja, lehet a VRM-ek főnek meg, de felesleges messziről vakon találgatni, nézd meg inkább.

2020. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zol56 ***** válasza:

Akadozik, fagy.

Biosban bekapcsolható a processor túlmelegedését jelző figyelmeztető hang.

2020. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zol56 ***** válasza:
Mondjuk a lekapcsolás ritkább esetben lehet hibás tápegység is.
2020. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az már meg volt, 64 °C fölé nem megy játék közben a hőmérséklet egyiknél sem, Furmarkal és CPU-Z-vel megpörgettem őket 100%-on kb negyed óráig és nem kapcsolt le, akkor 70 °C volt a CPU, és a GPU 55 °C, a tápegység 750W teljesítményű
2020. szept. 20. 16:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy táp 750W-os sokat nem jelent, ha egy no-name valami, és 12V 1 ágon sz*rul teljesít.

Viszont ha AMD a kártya, akkor az már húzósabb a tipikusan gány Windows driverek miatt. Nekem egy elég erős RX 580-am van, ami gyárilag nagyon kivan maxolva, de az újabb driverek (2-3 hónappal ezelőttig) miatt hasonló volt nálam is, ezért maradtam az addigi, vagy talán még ma is legstabilabb 19.12.1 / 19.12.2 kiadással, illetve lejjebb vettem a feszültséget szintén Afterburner-rel, így még hűvösebb is, és így semmi ilyen problémám nincs, és lényegében teljesítményt sem veszítettem.

2020. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Corsair 750x Gold a tápegység a processzor Intel core I7-8700K és a videókártya meg GeForce GTX 1050 Ti
2020. szept. 20. 16:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!