Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jelenít meg valamit...

Miért nem jelenít meg valamit a monitoron a számítógépem bekapcsolás után?

Figyelt kérdés
Bekapcsolás után minden ventillátor megy minden világít kivéve a hdd LED. Kicseréltem a CMOS elemet (le volt merülve!), csináltam BIOS resetet de utána sem változott a szitu... Valami ötlet?

2020. szept. 22. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Kap áramot a HDD? Nem lehet, hogy azzal van baj?
2020. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Húzd le a HDD-t, tápot és jelkábelt is, és úgy indítsd. Ha úgy sem indul legalább a BIOS boot, akkor más a gond.

Volt valami változás a hiba előtt, pl. RAM csere, gép takarítás, stb.?

2020. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A HDD tuti jó mert már többel is próbáltam.
2020. szept. 22. 17:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt sem gép takarítás sem semmi közvetlen előtte. Csak be akartam kapcsolni és semmi.
2020. szept. 22. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:

"A HDD tuti jó"

Húzd le a HDD-ről az összes csatlakozót és úgy indítsd, hogy a BIOS boot elindul-e.

Egyébként a monitoron sincs semmi? BIOS logo vagy valami?

2020. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy is kipróbáltam! Szinte mindenhogy kipróbáltam! A RAM-ot is ellenőriztem kettő helyett csak egyet tettem az alaplapba másik slotba stb. A monitoron SEMMI sem jelenik meg, gyakorlatilag nem kap jelet!
2020. szept. 24. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Alaplap vagy proci hibára gyanakodnék. Proci ki és vissza, hátha csak kontakt gond. A tápcsatlakozókat ellenőrizd le, hátha.

Van dedikált vga? Ha van akkor a monitor arra legyen kötve. Ha arra van, akkor megpróbálhatod azt, hogy kiszeded a kártyát, a monitort pedig az alaplapra dugod. Ezzel is kizárható bizonyos hibalehetőség.

2020. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A procit már ellenőriztem, újra is pasztáztam. A táp csatikat is megnéztem. A videokártyát kivettem, az alaplapit “használtam”. Ezek után még mindig semmi! Amúgy én is az alapra gyanakszom mert a cha fan2 amire eddig a gépház ventije ment nem müködik...
2020. szept. 25. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!